Lebo len zdravá pleť je krásna pleť

Starostlivosť o vlasy od Reparexu

Po dlhej dobe som si našla pleťovú starostlivosť, ktorá mi veľmi vyhovuje a funguje, preto ani nepíšem recenzie na nové produkty. Vrámci vlasov sa mi tento level ešte nepodarilo dosiahnuť, preto neustále skúšam a hľadám kombináciu produktov, ktoré mi pomôžu získať krásne a zdravé vlasy.

V posledných rokoch sa kvalita mojich vlasov výrazne zmenila. Vlasy mám každým rokom viac mastné, ale hlavne ma trápi ich nadmerná strata. Pri výbere nových produktov prihliadam najviac na tieto problémy. Dlhodobo som striedala starostlivosť od značky Milva, ktorá mi veľmi pomohla. Časom však prestala byť dostatočne účinná. A to ma priviedlo k novej značke REPAREX.

reparex proti šedinám

Reparex proti šedinám

Vlasy som mala farbené iba jedinýkrát v živote, aj to keď som mala čerstvých osemnásť. So svojou prírodnou farbou som bola spokojná, a šediny ma tiež netrápili. Nemala som preto žiadny dôvod si zbytočne zaťažovať vlasy farbou.

Moja prírodná farba vlasov však postupne menila odtieň, a z výrazne tmavohnedej sa stala skôr mdlá, sivo-hnedá. Rozhodla som sa preto otestovať produkt, ktorý má byť efektívny pri ich tónovaní a navyše aj šetrný. Volá sa reparex proti šedinám a je dostupný vo viacerých variantách, pre mužov, na bradu a fúzy a samozrejme aj pre ženy.

Ako funguje reparex proti šedinám?

Počas starnutia organizmu, vlasy šedivejú v dôsledku nahromadenia peroxidu vodíka vo vlasových folikuloch. Pri tomto jave dochádza k oxidácií, a k rozkladu melanínu, ktorý potom spôsobuje šedivenie. Proces šedivenia vieme zastaviť odstránením nahromadeného kyslíka z oxidovaného bezfarebného melanínu, a zastavením už prebiehajúcej oxidácie.

V najväčšej miere k tomu napomáha enzým glukuronát reduktázy, ktorý sa viaže s dusičnanom strieborným. Melanín sa vďaka tomu zafarbí do svojej pôvodnej farby, a odstráni šediny.

Ako používať reparex?

Proces oxidácie dokáže reparex zastaviť iba na prírodných, nefarbených vlasoch. Preto ak si farbíte vlasy a chcete vyskúšať tento produkt, nebola by to šťastná kúpa. Výrobca upozorňuje na zafarbenie vlasov do ružova. A to by dobrovoľne podľa mňa nechcel nik. 😀

Reparex sa pomocou úzkeho aplikátora aplikuje na suché vlasy v malom množstve priamo ku korienkom vlasov. Pomocou gumených rukavíc následne masírujeme produkt do vlasov. Aplikácia by mala byť rovnomerná, a postupná na celej ploche vlasovej pokožky. Priveľa produktu inak môže spôsobiť ružový odtieň vlasov. Hneď po aplikácií sa odporúča vlasy vyfénovať pre rýchlejšie dosiahnutie želaného výsledku. Veľký pozor treba dávať, aby sa preparát nedostal na pokožku tváre. Mne z nej nešiel zmyť 3 dni. Ak sa Vám podarí kvapnúť na sanitu odporúčam ju umyť hneď, inak bezfarebná tekutina zafarbí aj ju. Následne sa veľmi ťažko čistí.

Pri začatí používania reparexu ho môžete používať denne, neskôr stačí raz týždenne pre udržanie efektu. Jeho obrovská výhoda je, že efekt zafarbenia prebieha postupne. Preto si zmenu hneď nevšimne vaše okolie. Narozdiel od chemických farieb je aj minimálne riziko zafarbenia vlasovej pokožky. Pri mne si farebnú zmenu nevšimol vôbec nik. 😀 Neskôr to okolie pripisovalo novému strihu vlasov.

Je reparex proti šedinám naozaj účinny?

Reparex som používala viac ako dva mesiace, a aj napriek tomu sa mi nepodarilo minúť jedno balenie s objemom 125 ml. Cena 16,50€ je oproti klasickým farbám na vlasy drahšia, avšak nezmýva sa tak rýchlo. Obvzlášť výborne slúži reparex iba na lokálne použitie. Kedy neviete rozoznať rozdiel od vašich prírodných vlasov. Produkt je dostupný iba online. Ja ho mám priamo od distribútora, ktorý predáva na svojom webe: https://www.reparexshop.sk/reparex-pre-zeny/.

Na začínajúce šediny som s ním mala výborne skúsenosti, pri pravidelnom používaní ich dokázal celé prekryť a prinavrátiť vlasom lesk. Farba vlasov je obnovená zvnútra, preto boli všetky vlasy zafarbené narovnako.

Nevýhodu reparexu vnímam pri samotnej aplikácií, pokiaľ máte husté vlasy ako ja, tak je jeho aplikácia značne prácna a zdĺhavá záležitosť. Ďalšia jeho nevýhoda je, že funguje iba počas pravidelného používania. Už po týždni kedy som ho prestala používať bolo vidieť, že sa stráca jeho efekt. Osobne by som uvítala hustejšiu konzistenciu, ktorá by pomohla k ľahšej aplikácií doma. Avšak výrobca uvádza, že iná konzistencia nebola natoľko efektívna.

Reparex hair loss

Druhým produktom, ktorý som sa rozhodla otestovať bola vlasová voda proti vypadávaniu vlasov. Už dva roky ma trápi nadmerné vypadávanie vlasov, preto neustále skúšam rôzne produkty na ich zastavenie. Hair loss je vlasová voda, ktorá posilňuje korienky vlasov, zlepšuje výživu vlasu a zamedzuje ich vypadávaniu. Hairloss má rovnaký objem a cenu ako reparex proti šedinám 125ml za 16,50€. Dostupný je iba online: https://www.reparexshop.sk/reparex-proti-vypadavaniu-vlasov/.

Voda sa používa na umyté vlasy, a nechá sa pôsobiť bez potreby ďalšieho umytia. Medzi jej hlavné aktívne zložky patria Swertia: stimuluje cirkuláciu krvi a prináša ku korienkom vlasov kyslík a živiny potrebné pre rast zdravého a silného vlasu. Lupina biela (vlčí bôb): účinne spomaľuje 5-alfa reduktázu – enzým, ktorý premieňa mužský pohlavný hormón testosterón na jeho aktívnejšiu formu – dihydrotestosterón (DHT). Zároveň stimuluje činnosť buniek, ktoré sú zodpovedné za rast vlasov. Zlepšuje ich kondíciu a odolnosť voči poškodeniu. Resveratrol: intenzívny prírodný antioxidant, ktorý prispieva k zlepšeniu ochrany buniek pred oxidačným stresom. Kofeín: dokáže preniknúť do štruktúry korienkov vlasov, čím aktivuje ich rast.

Ako používať reparex hair loss?

Vlasová voda sa používa ako bezoplachová starostlivosť, ktorá sa aplikuje na suché vlasy, a nechá sa pôsobiť. Pre najlepší efekt sa odporúča používať denne. Priznám sa, denná aplikácia mi vydržala asi 2 týždne, následne to bolo minimálne 3x do týždňa.

Vlasová voda sa vstrebávala do pokožky hlavy bez pocitu zaťaženia, alebo mazu. Po pravidelnom používaní sa štruktúra vlasu zjemnila, a zároveň sa zvýšil lesk vlasov. Čo sa týka vypadávania vlasov, voda bola určite efektívna a spomalila ho. Veľmi sa mi na ňom páčilo, že aj zrýchlil rast nových vlasov. Na prvé výsledky si však treba počkať niekoľko týždňov. Produkt ako taký mi veľmi vyhovoval, a nenašla som na ňom žiadne negatívum.

Please follow and like us:
error


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


error

Enjoy this blog? Please spread the word :)