Dekoratívna a pestujúca kozmetika, ktorú by som si už nekúpila.

Pri recenziách sa snažím vždy uvádzať pre koho je podľa mňa produkt vhodný a či stojí za kúpu. Niekedy sú produkty fantastické, kedy je jasné, že som z nich nadšená. Inokedy ma presvedčia menej, efekt síce majú, ale aj neprimeranú cenu k tomu. Dnes sa chcem pre zmenu prvýkrát venovať produktom, ktoré ma svojou kvalitou nepresvedčili vôbec a určite by som si ich už nekúpila. Dlho som rozmýšľala, či urobiť takýto koncept článkov, tak mi prosím dajte vedieť, či by ste si ho aj v budúcnosti rady prečítali. Ďakujem. Ak máte aj vy doma produkty, ktoré Vás sklamali, kľudne ich uvedťe do komentárov. 🙂

Alverde Q10, odličovací olej

Tento odličovací olej som dostala ako darček. Dala som mu až dvakrát šancu, ale vôbec ma nepresvedčil. Skúšala som ho samotný vmasírovať do pokožky, ako aj naniesť na tampón a tak odlíčiť pokožku. V obidvoch prípradoch som musela minúť veľké množstvo oleja na dôkladné odlíčenie. Aj po silnom pretrepaní sa konzistencie navzájom dostatočne nespojili. A na tvári ostal po použití nepríjemný film. Pri olejových odličovačoch mám rada, že pleť ostane po ich použití jemná a hebká, v tomto prípade sa to nestalo. Zloženie nie je takisto žiadna sláva, Alcohol nájdete hneď na tretom mieste a parfumáciu v tesnom závese za ním. Intenzívna parfumácia mi na ňom tiež dosť prekážala.

L´oreal False Lash Wings Sculpt

Ďalší produkt, ktorý sa ku mne dostal ako darček. Nepamätám si, žeby som mala horšiu špirálu ako túto. Už len samotná kefka má podľa mňa dosť bizarný a nepraktický tvar. Je v tvare V a má miniatúrne silikónové štetinky. Po jej otvorení sa na kefke nahromadí množstvo produktu, ktorý musíte množstvom ťahov odstrániť. A keď si ju už po tomto prácnom procese konečne nanesiete na riasy, tak zistíte, že kvalita je rovnako podpriemerná ako spracovanie balenia.

Nobilis Tilia, Hyalúronové sérum

Českú značku Nobilis Tilia mám veľmi rada, až doteraz mi všetky jej produkty vyhovovali a bola som s nimi spokojná. Hyalúronové sérum žiaľ do tej kategórie nepatrí. Po jeho použití ostal na pokožke jemný film, ktorý ju sťahoval. Mám k dispozícií aj prístroj na meranie hydratácie a výsledky po použití séra ma len utvrdili, že toto nie je produkt, ktorý by som si ešte niekedy kúpila. Za tú cenu som čakala omnoho viac.

Missha animal warning eye mask

O tejto očnej maske som už písala v článku o kórejskej kozmetike. Je to bylinková maska, ktorá má teplom zmierniť opuchy v očnom okolí. Problém je, že hreje až moc a samotná aplikácia je nepríjemná. Aj keď ju necháte mierne vychladnúť a až potom nanesiete, tak nedosiahnete s jej pomocou žiadny efekt. Tiež sa mi nepáčilo, že bola veľmi široká a nemohli ste si ju naniesť a nechať pôsobiť, ale museli ste ju držať, aby nespadla z tváre.

antihaul

Pupa Cream eyeshadow Vamp!

A posledný produkt, ktorý ma sklamal a nie je taký funkčný a praktický, ako by mal byť, sú tieto krémové očné tiene. Ak mám viacero farieb z jedného produktu, tak väčšinou si dôkladne otestujem jeden a potom dokúpim ostatné farby. V tomto prípade som sa namotala v predajni na tiene a brala bez rozmyslu všetky odtiene, ktoré sa mi páčili. Tiene som nekupovala na žiadnej zľave ani akcii, o to viac ma mrzí, že s nimi nie som spokojná. Ich hlavný problém je extrémne rýchle vysychanie. Mala som aj intenzívne modrú farbu a práve pri nej som objavila tento problém. Vtedy som ju hneď vyhodila a až potom si uvedomila, že možno niekedy vznikne práve takýto štýl článku a predstavím vám produkty, ktoré ma vôbec neoslovili. Na rozdiel od iných krémových tieňov, ktoré mám sa tieto zmenšujú veľkosťou. Doslova sa scvrkávajú a tak tvrdnú. Na matných odtieňoch sa tento efekt dostaví omnoho skôr ako na perleťových.

antihaul

 

 

 4 thoughts on “Dekoratívna a pestujúca kozmetika, ktorú by som si už nekúpila.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.