Jeu´Demeure ochutnávkový balíček celulóznych masiek

Ak ste dnes nezavítali na blog prvýkrát tak viete, že som si veľmi obľúbila kórejskú starostlivosť o pleť. Jednoznačne najobľúbenejším a najviac používaným produktom sú celulózne masky na pleť. Používam ich takmer denne. Preto ma veľmi potešilo keď som dostala možnosť vyskúšať novú kórejskú značku, ktorá prichádza na slovenský a český trh. A je ňou Jeu´Demeure. Značka sa predáva výhradne na e-shope www.nadherna-plet.cz, a distribútor zatiaľ ponúka iba masky. Tie si môžete zakúpiť buď v ochutnávkovom balíku, ktorý som testovala za 26,75 €, alebo si vyberiete jeden typ masky a v tom prípade zaplatíte za desať kusov 31,12 €.

V testovacom balíku dostanete po dva kusy zo soothing mask, aqua mask, refresh mask a balancing mask. Všetky masky majú rovnaký tvar a sú z pevného materiálu. Vyskúšala som aj drahšie celulózne masky, kde kus stál viac ako desať eur a hlavný rozdiel oproti tým lacnejším bol kvalita celulózy a tvar. Aj keď na prvý dojem pôsobia niektoré identicky, keď si ich nanesiete na tvár vidíte rozdiel. A v tomto prípade musím pochváliť tvar masiek, ako aj kvalitu použitej celulózy. Celulóza je pevnejšia a hrubšia. Jediné výrezy na okraji masky sú až v spodnej časti, a sú určené na bradu. Masky počas aplikácie držia pevne na tvári a neolupujú sa.  A takto som bola s jednotlivými maskami spokojná.

Jeu´Demeure

Refresh mask

Je to obnovujúca maska, ktorá sľubuje rozžiarujúci a posilňujúci efekt na pokožke. Maska má intenzívnu čučoriedkovú vôňu a najviac tekutú konzistenciu zo všetkých. Medzi zložením nájdete hydratačný glycerín, gluthation ( veľmi potentný tripeptid), niacinamid a aj čučoriedkový extrakt. Pleť ostala po aplikácií najviac upokojená, rozžiarená a vypnutá. Zvyšnú tekutinu z balenia som počas pôsobenia masky naniesla na dekolt a efekt vydržal 3 dni.

Balancing mask

Oproti refresh maske bol obsah balenia gélovej konzistencie. Má najhutnejšiu konzistenciu zo všetkých masiek. Po vybratí masky v balení neostane veľa gélu, a môžete si ho naniesť sotva na krk. Vôňa mi najviac pripomínala detskú kozmetiku. Cítite ju, ale ťažko ju k niečomu prirovnáte. Taká tá vôňa čistoty, kedy neviete identifikovať iba jednu zložku, ktorá prevláda a je silná, ale máte veľmi decentnú vôňu. S pomocou tejto masky dosiahnete vynikajúci liftingový efekt. Po maske ostáva na pokožke najviac lepkavý film. Ak hľadáte niečo intenzívne pred veľkou udalosťou toto bude najlepšia voľba.  Ak by som si mala subjektívne vybrať len jednu masku, práve balancing by bola mojím favoritom.

Aqua mask

Obsah tejto masky mal rovnako ako refresh tekutú konzistenciu. Okrem kyseliny hyalúronovej nájdete v jej zložení beta-glukan, trehalózu, aminokyseliny a xylitylglucoside. Vôňa masky je veľmi jemná a decentná. Efekt nebol pre mňa ničím výnimočný, ani obvzlášť silný. Zo všetkých masiek sa mi zdala maska najmenej účinná. Pleť ostala viac hydratovaná a rozžiarená asi deň.

Soothing mask

Balenie opäť ponúkalo hutnejšiu gélovú konzistenciu. Počas aplikácie bolo ako pri jedinej cítiť vysychanie masky. Malá časť masky nad hornou perou vďaka tomu už nedržala na pokožke. Maska má veľmi jemnú kvetinovú vôňu. Je určená na podráždenú pokožku. Úprimne, na žiadnu podráždenú, alebo poranenú pokožku by som nedávala masku. Žiadnu masku, aby som bola konkrétna. Maska mala inak príjemný efekt a dočasne stiahla aj začervenanie pokožky.

Oplatí sa zakúpiť si Jeu´Demeure celulózne masky ?

Celulózne masky si buď obľúbite, alebo ich nemáte rady. Všetky aj tie najlacnejšie sú vždy drahšie v porovnaní s klasickými krémovými maskami. Mne celulózne vyhovujú v tom, že sú viac praktické. Ak sa niekde chystám a nestíham celulózna mi nezaberie toľko času ako krémová a efekt býva väčší. Tiež ich rada využívam pred líčením. Make-up vďaka tomu nielen vyzerá, ale aj drží lepšie.

Na maskách od Jeu´Demeure sa mi páči kvalita materiálu a samotný tvar masky, ktorý je dostatočne široký a dlhý. Maska presahuje cez obočie až na viečka. Mám citlivé očné okolie, ale nereagovala som na žiaden typ. Pri koreni nosa máte nástrihy a viete si ju jemne natrhnúť ak máte širší nos, aby bola celulóza na pokožke a neodstávala. Dĺžka a výrez nosa, ako aj výrez na ústa sú akurát. Nie sú zbytočné hlboké, ani úzke. Čo by som však zmenila je však výrez na brade. Tým, že masky nemajú výrezy na bokoch sa tam celulóza jemne nazbiera , a odstáva z brady. Pri hlbších výrezoch by maska lepšie držala a vedeli by ste si ju upraviť podľa potreby.

Masky pri oboch baleniach vychádzajú cez 3 € na kus. Ak si objednáte viac balení, máte množstevnú zľavu a cena balenia sa znižuje. Poštovné na Slovensko je 3,90 €.  Všetky masky zanechávajú po použití jemne lepkavý film, a preto je potrebné umyť pleť . Balancing a Refresh by som si za tú cenu opäť zakúpila. Obe mali rovnako dlhý a intenzívny efekt.  Aqua a Soothing ma až tak nepresvedčili, a mojej pleti nesadli.  A čo vy a celulózne masky? Tiež ich rady používate, alebo sa Vám zdajú zbytočne drahé?

 

 

 1 thought on “Jeu´Demeure ochutnávkový balíček celulóznych masiek”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.