Giorgo Armani Power Fabric a Lasting silk make-up

Z dekoratívnej kozmetiky mám najväčšiu slabosť určite na make-upy. Rada skúšam nové značky, textúry a aj typy make-upov. Moja pleť má veľa nedokonalostí a preto kladiem na make-up veľký dôraz. Vyhľadávam hlavne vyššie krytie a dlhú trvácnosť. A to ponúkajú aj Power Fabric a Lasting silk UV foundation od Giorgo Armani. Obidva som kupovala v Marionnaud s 20% zľavou vďaka „Madam Eva“ a „VIP víkendu krásy“. Power fabric stál 44€ namiesto 55€ a Lasting silk 45,6€ namiesto 57€. Balenie majú rovnaké s objemom 30ml. V čom sú ale rozdielne?

power fabric

Giorgo Armani lasting silk

Lasting silk make-up

Make-up je vodového základu a ponúka stredne kryciu schopnosť. Predáva sa v 7 farebných variantách s SPF 20. Najsvetlejší je odtieň 2, najtmavší 7. Má tekutú konzistenciu, s ktorou sa veľmi ľahko pracuje. Na tvári vytvára príjemný rozžiarujúci finiš. Je to skôr efekt zdravej pokožky, ako umelo pôsobiaci lesk. Často sa mi stáva, že vzhľadom k mojej zmiešanej pleti nesedí make-up rovnako na celej tvári.  Tu sa to nestalo vôbec. Na celej tvári bol veľmi príjemný. Bez pocitu presušenia alebo sťahovania. Ja som si vybrala odtieň 4, ktorý má zlato ružový podtón. Prekáža mi pri ňom silná parfumácia. Make-up je vhodný na normálnu a suchú pleť. Veľmi dobre pôsobí aj na zrelej pokožke.

Power fabric make-up

Dosiahnete ním silné, ale nie plné krytie. Nato treba niekoľko vrstiev.  Nájdete ho v 15 odtieňoch od 2 po 15 s SPF 25. Je takisto tekutý, ale s hutnejšou konzistenciou a polo-matným finišom. Dokáže opticky zmenšiť póry. Chvíľu trvá, kým úplne sadne a získa matný vzhľad. Aj pri kombinácií s púdrom a vyššiemu krytiu pleť  aj tak stále vyzerá prirodzene. Na suchých lícach konzistencia nebola až taká komfortná ako pri lasting silk. Má jemnejšiu vôňu ako lasting silk. Kúpila som si rovnako odtieň 4, ktorý bol v tomto prípade so žltým podtónom. Keď som ho používala týždeň vkuse spôsobil podráždenie a začervenanie pokožky.  Vhodný hlavne na normálnu, zmiešanú a mastnú pleť.

 

Čo sa mi na nich páči a čo nie?

Dlhotrvácnosť je skvelá pri oboch, 5 hodín sa make-up ani nepohne. Časom obidva získavajú lesklejší avšak nie mastný vzhľad. Textúra oboch zaručuje výborne zapracovanie do pokožky. Pocitovo sú veľmi ľahké a príjemné. Nejdú do vrások a neobtierajú sa. Nie sú komedogénne. Na balení ma najviac baví vrchnák. Má vyvýšené iniciály GA vďaka,ktorým sa ľahko dáva dole. Balenie nie je inak ničím výnimočné.  Na celú tvár vám postačia dve pumpičky. Pumpičky sú flexibilné a dajú sa aj odstrániť. Netreba sa báť vysokého SPF, aj na fotkách vyzerajú skvelo a neodrážajú blesk. Aj pri viacerých vrstvách make-up nestráca svoje vlastnosti. 

Čo sa mi však páčilo menej bola rozdielnosť odtieňov. Ako vidíte na fotke obidva majú rovnaké číslo, ale farebný rozdiel je evidentný. Nepamätám si, žeby sa mi to stalo pri inej značke. Neodporúčala by som ich objednávať cez internet ak ste odtiene predtým nevideli naživo. Číslovanie je veľmi mätúce. Pre veľmi bledú pokožku nie je vhodný ani jeden. Tiež neviem prečo Lasting silk nie je v toľkých prevedeniach ako Power Fabric. Obidva mali problém prekryť začervenanie v tvári. Lasting silk sa mi neosvedčil kombinovať s inými make-upmi. Cena je neprimerane vysoká. A v neposlednej rade ich zloženie je riadna hitparáda najviac škodlivých chemikálií v kozmetike vôbec. Od silikónov cez propylénglykol, hliník, až po parfumáciu. V parfumérií som bola tak nadšená z finišov obidvoch make-upov, že ma ani nenapadlo pýtať si krabičku a kuknúť zloženie. Do budúcna som sa po tomto sklamaní poučila dosť.

power fabric lasting silk

 

 

 

 

 

 2 thoughts on “Giorgo Armani Power Fabric a Lasting silk make-up”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.