Bakuchiol Peptides a Press & Glow tonic od Medik8

Britská značka Medik8 patrí medzi moje najobľúbenejšie značky vôbec. Získala si ma nielen svojou účinnou filozofiou CSA, ale aj enviromentálnou zodpovednosťou. Aj preto ju nájdete u mňa v salóne. Medik8 je veľmi inovatívna spoločnosť, a pravidelne predstavuje nové produkty. V dnešnej recenzii Vám predstavím Bakuchiol Peptides a Press & Glow tonic, dve posledné novinky, ktoré uviedla minulý rok na trh.

CSA filozofia

Už vyššie som uviedla, že značka sa opiera o CSA filozofiu. Filozofia je jednoduchá, napriek tomu veľmi účinná, nakoľko sa opiera o vedecké poznatky. Stačí ráno používať vitamín C a krém s ochranným faktorom ( sunscreen v angličtine) ako antioxidant a ochranu pred UV žiarením. A večer aplikovať produkt s obsahom vitamínu A. V závislosti od toho, či už máte skúsenosti s vitamínmi, má Medik8 k dispozícií veľké množstvo produktov s rôznymi koncentráciami, ktoré si časom zvyšujete.

bakuchiol peptides press&glow tonic

Enviromentálne zodpovedný prístup.

Už od roku 2019 využíva firma pri výrobe profesionálnych balení produktov výlučne plast vyrobený zo 100% materiálu Post Consumer Recycled (PCR). To znamená, že sú nielen recyklovateľné, ale sú tiež vyrobené zo 100% recyklovaného materiálu. Vďaka čomu nie sú obaly farebne jednotné a odlišujú sa. Do budúcnosti firma chce na výrobu všetkých profesionálnych produktov využívať materiály od spoločnosti Ocean Plastic, ktorá získava plasty z oceánov, morí a riek. Sklo ktoré sa používa pri výrobe obalov je recyklované sklo zo 40%.

Je to akceptované maximum v priemysle, a Medik8 sa snaží zvýšiť tento podiel. Papier, ktorý sa využíva na marketingové účely, alebo na balenia je výhradne recyklovaný. Aby sa čo najviac chránilo životné prostredie firma používa sójové farby. Niektoré odličovacie produkty ani nemajú papierový obal, aby sa znížilo množstvo odpadu, ktoré firma vyprodukuje. Do maximálnej možnej miery využívajú lokálnych dodávateľov, aj za cenu drahšej suroviny, alebo ceny práce, len aby znížili svoju uhlíkovú stopu. Do roku 2023 chce firma dosiahnuť, aby 100 % všetkých obalov bolo plne recyklovateľné, znovu naplniteľné, alebo znovu použiteľné.

Press & Glow Tonic

Cena: 28€ / 26 € refill objem: 200 ml

Tonikum je určené na pravidelnú chemickú exfoliáciu citlivej pokožky. Spolu s Benton Aloe BHA Tonerom je najlepším exfoliačným tonerom, aké som mala. Balenie je riešené veľmi prakticky. Pred prvou aplikáciou otočíte pumpu v smere hodinových ručičiek a aktivujete produkt. V prípade, že cestujete viete opačným smerom produkt uzavrieť a nebáť sa, že sa rozleje po ceste. Po stlačení pumpy sa tonik pomaly nadávkuje na tampón. Tonik môžete aplikovať 2x denne. Oproti iným tonerom s ktorými som mala skúsenosti, mi na ňom vyhovuje, že vôbec nie je cítiť octovým odorom.

Po jeho aplikácií som nikdy nemala žiadny nepríjemný prejav na pleti, bez ohľadu nato aký produkt som následne použila. Žiadne štípanie, svrbenie, ani pocit stiahnutej pleti. Naopak, pri jeho používaní je pleť viac hydratovaná a farebne jednotná bez nežiadúcich šupiniek.

Čo obsahuje Press & Glow tonic?

Hlavná aktívna zložka je 5,5% glukonolakton, druh PHA kyseliny ktorá je primárne určená na veľmi citlivú, reaktívnu, alebo poškodenú pokožku. Má porovnateľné účinky ako AHA kyseliny, ale bez rizika podráždenia. Glukonolakton pôsobí antoxidačne, zmäkčujúco, hydratačne a napomáha regenerácií hydrolipidického kožného filmu. Šetrne odstraňuje odumreté bunky, a stimuluje bunkový metabolizmus.

Okrem glukonolaktonu sú hlavné aktívne látky extrakt z opuncie – prírodný aktivátor enzýmov, ktorý urýchľuje deskvamáciu pleti a obnovu kožných buniek. Vďaka tomu dochádza k rozjasneniu pleti a zlepšeniu vzhľadu vrások, ako aj zlepšeniu celkovej štruktúry pokožky.

Exfoliačné tonikum je skvelým príkladom, ako si firma dáva záležať na obaloch produktov. Okrem plného balenia s pumpou máte k dispozícií aj lacnejší refill, ktorý našróbujete na pumpu z originálneho balenia. Pumpu môžete takto využiť až na 5 refillov.

Bakuchiol Peptides

Cena: 52 € Objem: 30 ml

Medik8 sa najviac preslávil svojou veľkou ponukou retinolových produktov. K dispozícií má rôzne koncentrácie, ako aj textúry. Pokiaľ však vaša pokožka netoleruje retinol ( môj prípad ), alebo ho z akéhokoľvek dôvodu nemôžete používať predstavil medik8 alternatívu k retinolu Bakuchiol Peptides.

Čo je to vlastne bakuchiol?

Táto populárna ingrediencia je rastlinný extrakt zo semien Psoralea corylifolia, ktorá rastie vo voľnej prírode v Číne a Indii. Látka je bohatým zdrojom aminokyselín a mastných kyselín. Na rozdiel od retinolu nespôsobuje iritáciu pokožky a je fotostabilný. K retinolu sa prirovnáva hlavne z toho dôvodu, že má veľmi podobné účinky na pokožku, ktoré potvrdila aj štúdia uverejnená v British Journal of Dermatology.

Hlavné účinky bakuchiolu:

  • stimuluje produkciu kolagénu
  • redukuje zápalové procesy
  • redukuje začervenanie pokožky a hyperpigmentácie
  • zvyšuje produkciu antioxidantov v bunkách
  • zjemňuje hĺbku vrások a zlepšuje štruktúru pleti

Aké aktívne látky obsahuje sérum okrem bakuchiolu?

Okrem 1,25% bakuchiolu sérum obsahuje aj rozjasňujúce prekurzory peptidov, je to lipoaminokyselina, ktorá sa ľahko vstrebáva do pokožky je schopná inhibovať aktivitu hormónov stimulujúcich melanocyty, a tým pádom pôsobí preventívne proti produkcii kožných pigmentov, čo vedie k rozjasneniu pleti a redukcii nadmernej pigmentácie a stareckých škvŕn.

Ďalej je to extrakt z Pupočníka ázijského, ktorý má protizápalový účinok a zároveň podporuje hojenie a regeneráciu pokožky. Navyše prispieva k omladeniu pleti, pretože stimuluje produkciu kolagénu I. typu a podporuje proliferáciu kožných buniek.

A v neposlednom rade je to Inca Inchi olej. Olej zo semien rastliny Sacha inchi je jedným z najväčších prírodných zdrojov omega mastných kyselín. Tie pri lokálnej aplikácii vypĺňajú priestor medzi kožnými bunkami v najvrchnejšej vrstve kože, čím obnovujú fungovanie ochrannej kožnej bariéry, a bránia tak dehydratácii pleti.

INCI: Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Bakuchiol, Krameria Triandra Root Extract, Plukenetia Volubilis Seed Oil, Moringa Oleifera Seed Oil, Tocopherol, Centella Asiatica Leaf Extract, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Flower Extract, Corallina Officinalis Extract, Coccinia Indica Fruit Extract, Solanum Melongena Fruit Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Curcuma Longa Root Extract, Ocimum Basilicum Flower/Leaf Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Eclipta Prostrata Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Undecylenoyl Phenylalanine, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil.

Ako som bola spokojná s Bakuchiol Peptides?

Sérum je balené v sklenej dóze s pipetou. Napriek tomu, že dóza nie je z nepriehľadného skla poskytuje produktu UV ochranu pred oxidáciou. Sérum pre zvýšenú stabilitu obsahuje aj koreň trameria triandra, ktorý zaisťuje absorpciu všetkých UV lúčov, ktoré sa neodrazili od balenia.

Bakuchiol peptides má konzistenciu “suchého” oleja, a je vhodné pre všetky typy pleti. Výborne sa absorbuje do pokožky a nevytvára nežiadúce žmolky. Môže sa používať dvakrát denne, aj kombinovať s ďalšími aktívnymi látkami. Odporúčam ho aplikovať vždy na vlhkú pleť, či už po toneri, esencii, alebo nejakom miste.

Mojej pleti olejové konzistencie veľmi vyhovujú a obvzlášť v chladnom období, kedy je pokožka náchylnejšia na dehydratáciu. Rovnako tomu bolo aj pri Bakuchiol Peptides. Sérum udržiavalo pokožku dostatočne hydratovanú. Po dlhodobom používaní bola pokožka jemnejšia, viac rozžiarená, pružná s jednotnejšou textúrou. Od začiatku som ho používala dvakrát denne a nepocítila som žiadne nepríjemne prejavy, tak verím, že rovnakú skúsenosť s Bakuchiol Peptides budete mať aj vy.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.