Lebo len zdravá pleť je krásna pleť

Celulózne masky MITOMO

O tom, že hydratácia je jedným z hlavných pilierov v starostlivosti o pleť netreba ani písať. Zdravá pokožka bez pravidelnej a kvalitnej hydratácie je čistá utópia. Bez ohľadu na typ pleti, alebo vek, všetci ju potrebujeme rovnako. A to je podľa mňa jedným z hlavných dôvodov, prečo sa celulózne masky predávajú rýchlosťou teplého pečiva. Pravidelnosť sa nám nie vždy podarí udržať, a preto vyhľadávame hydratačné produkty, ktoré odstránia napáchané škody. Celulóznym maskám sa to efektívne darí.

V čom je hlavná výhoda celulóznych masiek?

Veľmi sa mi na maskách páči, že takmer po každej jednej, ktorú som doposiaľ vyskúšala, tak moja pleť vyzerala ako po kozmetickom ošetrení.
Pleť bola vždy intenzívne hydratovaná, rozžiarená a vypnutá. A to som s klasickou krémovou maskou nedosiahla tak často. Navyše, ak máte veľmi citlivú pleť ako ja, uvítate aj viac šetrné zloženie. Na detailnom zložení celulóznych masiek si ľahko všimnete, že nie je tak dlhé, zato veľmi aktívne. Najviac škodlivé chemické látky v nich objavíte sporadicky. Ďalším benefitom je nenáročnosť používania. Iba si otvoríte balenie a nanesiete na pleť. Netreba rozmýšľať nad množstvom produktu, alebo ani nad tým, kedy treba masku zmyť. Ak ju vôbec treba zmyť.  Žiadne nepríjemne pnutie, ak ju necháte pôsobiť dlhšie.

celulózne masky

Pri niektorých maskách iba odstránite celulózu z tváre a môžete hneď naniesť. Celulózne masky sú zvyčajne balené individuálne. Podľa výrobcu sa iba odlišuje kvalita použitého materiálu, zloženie, ako aj samotný tvar masky. Tvar je podľa mňa dosť rozhodujúci. Mala som už fantastické masky, ale boli veľmi úzke, aj na moju malú tvár. Potom boli také, ktoré mali veľa nástrihov a počas pôsobenia ste mohli iba ležať, aby vám nepadali z tváre.
Celulózne masky, ktoré sa doposiaľ objavili na blogu neboli pre vás vždy ľahko dostupné, preto som sa rozhodla otestovať novú značku, ktorá sa predáva v sieti Fann Parfumérií. Je to japonská značka MITOMO, a ja som si z nej vybrala 3 rozličné typy. Všetky majú rovnakú cenu; 3,90 €.

SNAIL EXTRACT & EGF MASK

Táto maska mala spomedzi všetkých najviac tekutý obsah. Ak sa rozhodnete ju vyskúšať, potom odporúčam opatrne s ňou manipulovať, alebo chvíľu držať nad balením, nech prebytočné sérum stečie späť.

GOLD & BEE VENOM MASK

Maska s obsahom zlata a včelieho jedu mi zo všetkých 3 sadla najviac. Zlato podporuje tvorbu kolagénu a elastínu. Navyše príjemne rozžiari pleť. Včelí jed podporuje hydratáciu.

SYN AKE & EGF MASK

Maska s obsahom hadieho jedu a epidermálneho rastového faktoru. Zo všetkých troch mala najviac intenzívny liftingový efekt. Maska ako jediná zanecháva na pokožke jemne lepivý efekt.

Oplatí sa vyskúšať MITOMO celulózne masky?

Všetky masky majú dosť široký tvar a aj napriek množstvu nástrihov dobre držia počas aplikácie. Navyše sa mi páči, že sa môžu naniesť aj na viečka. Všetky tri obsahovali dostatočné množstvo tekutiny v balení a počas aplikácie nevyschli. Pleť bola pri každom type hydratovaná a upokojená. Po maske s hadím jedom navyše aj viac vypnutá. Cena je primeraná kvalite. A navyše, je to konečne značka, ktorá je ľahko dostupná.

Chcela by som doplniť ešte jedno info, čo u nás nie je celkom známe. Väčšina produktov, ktoré má v názve rôzne živočíšne extrakty, ako slimačí, alebo hadí, sú syntetického pôvodu. Sú to syntetické peptidy, ktoré napodobňujú účinky pravých extraktov. Ak by sa v kozmetike nachádzali pravé, tak by stáli omnoho viac, a nevyrábali by sa v takom objeme. Väčšina kozmetických spoločností je dohľadatelných v zoznamoch „cruelty free“ kozmetiky, kde si viete overiť, či značka pracuje so syntetickou, alebo živočísnou zložkou ( napr peta.org ). MITOMO sa mi nepodarilo dohľadať ani v zozname medzi spoločnosťami, ktoré testujú, ani v tom „cruelty free“. Ak však nejdete až tak do hĺbky pri kúpe produktu a chcete vyskúšať len niečo nové, tak celulózne masky od MITOMO vás nesklamú.

Please follow and like us:
error


1 thought on “Celulózne masky MITOMO”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


error

Enjoy this blog? Please spread the word :)