Klieštiky na mihalnice – „must have“ v každej kozmetickej výbave

Kozmetický priemysel ponúka nespočetné množstvo pomôcok. Pričom len máločo dokáže prekonať klieštiky na mihalnice. A aj napriek tomu sú stále nedocenené. Táto skvelá pomôcka dokáže v priebehu pár sekúnd výrazne zmeniť váš pohľad, a to doslova. Pomocou kvalitných klieštikov a správnej aplikácie pôsobia mihalnice omnoho dlhšie a hustejšie. Pokiaľ sú padnuté viečka vaša nočná mora, tak práve klieštiky sú ultimátne tajomstvo, ako ich pozdvihnúť. A hlavne preto si myslím, že kliešte patria do každej kozmetickej taštičky. Ak ich už používate budem rada ak mi poviete, ktorý druh je vaším favoritom.

KLieštiky na mihalnice

Podľa čoho si vybrať klieštiky na mihalnice ?

V zásade existujú dva typy klieštikov na mihlanice, a to mechanické a elektrické. Mechanické sa používajú pred nanesením špirály, a tie elektrické až po. Veľakrát sa mi v práci stalo, že keď som chcela použiť klieštiky, tak sa klientka zhrozila a odmietla ich. Dôvod bol veľmi jednoduchý. Mala s nimi negatívne skúsenosti. Používanie klieštikov je veľmi triviálne, ak máte správny tvar klieštikov. Kvalitné klieštiky na mihalnice by mali byť širšie a jemne zaoblené. Nemal by to byť úplny polkruh. Klieštiky by mali kopírovať tvar vášho viečka a ak si zakúpite veľmi okrúhly tvar, tak sa bude vám s nimi ťažko pracovať. Veľmi okrúhly tvar spôsobuje, že niektoré riasy vám budú počas aplikácie vychádzať z klieštikov a vás to bude tahať.

Ďalšia vec, ktorú by ste si mali všímať pri výbere kliešťov je použitá gumička. V ideálnom prípade by mala byť elipsovitá, so zaoblenými hranami. Gumička sa používaním postupne trhá, preto čím väčšia, tým lepšia. Vysoká gumička už po jednom vytočení dosiahne výrazný efekt. Kvalitné a profesionálne značky navyše predávajú klieštiky rovno s náhradnými gumičkami, preto sa do nich oplatí investovať.

Ako ich správne používať?

Vyťažiť čo najdokonalejší pohľad pomocou klieštikov sa dá docieliť iba opakovaným použitím. Začnite čo najbližšie pri korienkoch mihalníc. Skúste jemne zatvoriť klieštiky či vás niekde neťahajú mihalnice. Ak nie zatvorte ich, viackrát stlačte a pomaly posúvajte smerom hore. Touto technikou získate rovnomerne vytočené mihalnice, ktoré pôsobia prirodzene. Mihlanice potom pôsobia nielen dlhšie, ale aj hustejšie. Neodporúčam len jedno stlačenie, a určite nezačať daľeko od korienkov. Zboku to vyzerá dosť nevkusne a neprirodzene.

Ak používate elektrické klieštiky (resp. hrebienok), potom vyčesávajte opakovane smerom dohora. Jemne pritom tlačte na riasy.

mihalnice

Ako sa rozdeľujú klieštiky na mihalnice?

Existuje viacero druhov klieštov, aký je však medzi nimi rozdiel, a podľa čoho si správne vybrať? Je jedno aký druh si vyberiete,  dôležite je len samotné vytočenie rias. Pozrite sa aké sú vaše možnosti.

Klasické kliešte

Najviac dostupná a známa varianta tejto pomôcky. Klieštiky by mali ísť  ľahko, plynulo a bez vyvíjaného tlaku. Skontrolujte si vždy gumičku, či dobre dolieha a sedí. Po bokoch by nemala byť príliš veľká medzera od okraja klieští, aby sa nezačala gumička skôr lámať. Používajú sa vždy pred špirálou. Odporúčam ich pred použitým zahriať prstami, fénom, alebo horúcou vodou. Ak ich použijete jemne nahriate, potom vždy lepšie vytočia riasy.

Elektrické klieštiky

Ak máte obavy z vytrhnutých mihalníc, alebo máte negatívne skúsenosti s klasickou verziou, tak elektrické klieštiky budú pre vás správna voľba. Tieto klieštiky sa aplikujú až po špirále a sú menej náročné na použitie. Predávajú sa buď ako malý hrebienok, alebo vcelku. Pri ich používaní citíte jemné teplo, ktoré ale nepodráždi citlivé očné okolie. Oproti mechanickým majú výhodu, že lepšie dokážu vytočiť hrubé a nepodajné riasy.

Detailné klieštiky

Táto precíznejšia verzia klasických klieštov je určená hlavne na malé vytočenie rias. Či už sa jedná o vnútorný, alebo vonkajší kútik oka, prípadne vytočenie priamo od korienkov. Na celé oko je to zbytočné, a aj nepraktické. Nemuselo by sa vam podariť riasy rovnomerne vytočiť a konečný efekt by vyzeral veľmi zle.

japanesque

 

 

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.