Lebo len zdravá pleť je krásna pleť

Laserová epilácia, najlepšia investícia v boji proti nežiadúcemu ochlpeniu.

Po dlhej dobe si dám pauzu od recenzií a od správnej starostlivosti,  a predstavím vám bližšie  ošetrenie, ktoré som absolvovala. V tomto prípade to bude laserová epilácia. Podľa mňa je to najlepšia vec ako ušetriť čas v starostlivosti o telo. Neželané ochlpenie trápi každú jednu z nás. Bez ohľadu na vek, farbu pokožky, ako aj farby vlasov. Sama mám tmavé vlasy, ako aj chĺpky tak som tento problém riešila od puberty. Vyskúšala som množstvo procedúr na odstránenie ochlpenia, ale najviac som spokojná s laserovou epiláciou.

Depilácia počas praxe na škole bola pre mňa nočná mora. Prečo? Okrem toho, že prísť domov s modrinou po tomto úkone nebolo nič výnimočné. Tak prísť domov s opuchom, a následným zápalom bolo u mňa stopercentné. Takže buď som mala tmavé chĺpky na tvári, alebo vyrážky po ich odstránení. Proste radosť, čo Vám budem hovoriť.  Mali sme sa učiť, a na kom inom ak nie na sebe? V tej dobe nebola laserová epilácia ešte dostupná. Ale s príchodom prvého lasera do mesta netrvalo dlho, aby som mala aj ja rezervovaný termín na zákrok.

Prečo práve laserová epilácia?

Kým som neabsolvovala odstránenie ochlpenia laserom, odstraňovala som ho striedavo epilátorom a občas depiláciou. Obidve metódy mali rovnakú nevýhodu, že chĺpky museli mať určitú dĺžku, nato aby to bolo vôbec možné.  Takže hladkú pokožku som si dlho neužívala. Depilácia je časovo menej náročná, zato obidve boli pre mňa rovnako bolestivé. Holenie mi nevyhovovalo, lebo chĺpky mi rastú veľmi rýchlo. A miestami bolo vidno tmavé cibuľky aj pod pokožkou. Odstránenie laserom redukuje množstvo ochlpenia, ako aj samotnú hrúbku a farbu chĺpkov. Čím viac ošetrení absolvujete, tým väčšiu redukciu získate. Niektoré salóny prezentujú laserovú epiláciu ako trvalé odstránenie. S týmto však súhlasiť nemôžem. Epilácia nefunguje spôsobom, že po určitom množstve vám už nikdy nenarastú žiadne chĺpky. Laserová epilácia vám iba výrazným spôsobom ochlpenie zredukuje. Po niekoľkých rokoch je však potrebné opäť absolvovať epiláciu.

Na akom princípe funguje laserová epilácia?

Existuje viacero druhov laserov. Rozdeľujú sa podľa zdrojov lúča. Najväčší podiel na trhu majú diódový a alexandritový laser. Rozdiel medzi nimi je vo vlnovej dĺžke, s ktorou laser disponuje. Obidva druhy vyžarujú svetlo s vysokou energetickou hodnotou. Svetlo zameria farbu z chlpu a spáli ho. Lúč reaguje iba na pigment chlpu, pokožku počas zákroku nepoškodí. Naopak, môžem z vlastnej skúsenosti povedať, že na ošetrovaných lokalitách bola pokožka viditeľne zregenerovaná.

Dôležitý vplyv na úspešnosť epilácie ma rastová fáza chlpov. Ak je chlp v rastovej fáze, epilácia efektívne odstráni vlasovú cibuľku, a chlp znova nenarastie. Ak je chlp v kľudovej fáze, epiláciou sa cibuľka neodstráni. Preto je dôležité opakovať zákrok, aby sa dosiahla čo najväčšia redukcia ochlpenia. Čím viac zákrokov absolvujete, tým jemnejšie a menej pigmentované chĺpky budete mať. Ideálne je, aby medzi zákrokmi bol odstup 4-6 týždňov, podľa toho, ako rýchlo Vám rastú chĺpky. Dodržanie kontinuity medzi zákrokmi má veľký vplyv na redukciu ochlpenia.

Musím spomenúť aj IPL technológiu, ktorá sa takisto prezentuje ako spôsob trvalého odstránenia ochlpenia. IPL (intenzívne pulzné svetlo) sa skladá z rôznych vlnových dĺžok na rozdiel od lasera, ktorý je monochronický. Preto sa s jeho pomocou nedosiahne až tak výrazná redukcia, a je potrebné absolvovať viacero ošetrení. IPL prístroj viac zasahuje aj ošetrovanú pokožku, laser je viac koncentrovaný na ochlpenie. Ďalší dôležitý rozdiel medzi IPL a laserom je ten, že ho môže na rozdiel od lasera obsluhovať hocikto, nielen zdravotnícky personál. Cena IPL prístrojov sa pohybuje v tisícoch eur, pričom lasere sú už v desiatkach tisícoch. Preto ak chcete čo najrýchlejšie dosiahnuť výraznú redukciu ochlpenia, zvoľte radšej laser. Máte garanciu, že personál je viac vyškolený a pracuje s kvalitnejším prístrojom. Cena jedného sedenia na IPL a laserom nebýva výrazne rozdielna, čo je dôvod navyše prečo sa oplatí viac investovať.

Čo všetko by ste mali vedieť pred zákrokom?

Ak chcete podstúpiť laserovú epiláciu pokožka na ošetrovanej oblasti by nemala byť opálená bez ohľadu na typ lasera. Iba tak máte istotu, že laser zameria ochlpenie a nespáli vašu pokožku. Minimálne dva týždne pred zákrokom by ste si nemali podstúpiť depiláciu voskom ani používať epilátor. Medikamentózna liečba antibiotikami, alebo silnými liekmi je tiež kontraindikácia na absolvovanie epilácie. Ak ste tehotná, alebo dojčíte, tak zákrok nemôžete podstúpiť. V kvalitnom centre Vás oboznámia s priebehom ošetrenia, ako aj s kontraindikáciami pred samotným zákrokom. Pred zákrokom musíte mať aspoň jemné chĺpky s dĺžkou pár mm, aby ich laser dokázal zamerať.

laserová epilácia

Ako dlho trvá epilácia a bolí?

Laserový lúč dokáže na jeden výboj zameriať cca. 1 cm2 pokožky. Od toho sa odvíja dĺžka sedenia pri rôznych lokalitách tela. Pera, brada, alebo podpazušie máte za pár minút ošetrené. Bezprostredne po epilácií je pokožka mierne opuchnutá a červená, ale v priebehu pár hodín sa to vytratí. Pre mňa je najviac dôležité, že sa pokožka po zákroku nezapaluje, ako po depilácií.  Čo sa týka bolestivosti, tak je to individuálne. Nie je to nič extrémne, a dá sa to bezproblémov zvládnuť. Ja mám nízky prah bolesti a zvládam to v pohode. Na videu uvidíte ako prebiehal zákrok v štúdiu Body Beauty & Care v Žiline (štúdio body beauty & care). Epiláterka išla naschvál pomalšie kvôli videu, aby ste lepšie videli. Laser Candela GentleLase má zabudované chladenie a po laserovom lúči automaticky vylúči chladiaci kryogén na pokožku. Vďaka tomu je zákrok omnoho menej bolestivý. Mne počas epilácie nevadí ani tak laserový lúč a teplo z neho, ako smrad zo spálených chlpov. To je pre mňa najhoršia časť z ošetrenia.

Ako si vybrať najlepší laser a kliniku?

Ak sa chystáte podstúpiť finančne náročné, alebo invazívne ošetrenie, tak potom by nemala byť cena jediným kritériom výberu. A to podľa mňa platí aj pri epilácií. Vyberte si zariadenie, kde majú dlhoročné skúsenosti, odborne vyškolený personál, profesionálne zariadenie a kvalitný servis. Ideálne je, ak poznáte niekoho, kto tam bol osobne. Jedine tak si viete vybrať ozajstnú kvalitu. Nenechajte sa nalákať na zavádzajúcu reklamu s presným počtom sedení po ktorom vám zmizne „100%“ nežiaduceho ochlpenia.

Erudovaný odborník vám vždy dopredu vysvetlí princíp ošetrenia, jeho kontraindikácie, ako aj predpokladané množstvo sedení na maximálnu redukciu ochlpenia. „100%“ odstránenie vám garantovať nemôže nik. A podľa mňa to ani nie je úplne možné. Za stav nášho ochlpenia sú najviac zodpovedné hormóny a tie prístroj nedokáže ovplyvniť. Sama som absolvovala laserovú epiláciu tváre, podpazušia, nôh, brucha a bikín. S tvárou som začala ako s prvou, lebo na brade a hornej pere som mala dosť výrazné ochlpenie. Najviac sedení som absolvovala práve na tvári, a aj tak mi rastú chĺpky.  Množstvo chĺpkov ako aj ich farba je výrazne zredukovaná, avšak stále rastú nové.

Napriek tomu som spokojná s výsledkom laserovej epilácie. Pre mňa to bola najlepšia investícia, čo som pre seba urobila. Ušetrila som množstvo času, ktoré by som inak venovala holeniu, alebo depilácií. Vyskúšala som aj IPL, ale za seba ho odporučiť nemôžem. Výsledný efekt nebol veľmi výrazný ani dlhodobý.  Najviac ošetrení laserovej epilácie som absolvovala v štúdiu  Body Beauty & Care, kde chodievam a som tam maximálne spokojná. Pokiaľ ste z okolia Žiliny návštevu tohto štúdia môžem len odporučiť a verím, že budete rovnako spokojné ako som ja. A to nielen pri laserovej epilácií, ale aj pri telových ošetreniach, ktoré štúdio ponúka.

Video vzniklo ako livestream z instagramu, preto majte prosím pochopenie pre kvalitu. 😀 Pred „kamerou“ sme mali premiéru ako ja tak aj epilatérka Majka, ale verím že jeho pozretie iba pobaví. 🙂

 

 

 

 

Please follow and like us:
error


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


error

Enjoy this blog? Please spread the word :)