Lebo len zdravá pleť je krásna pleť

Kozmetika, ktorú by som si už nekúpila.

Pri písaní prvého článku o kozmetike, ktorá ma nepresvedčila svojou kvalitou som mala trochu pochybnosti. Či sa Vám bude páčiť, či bude mať dostatočnú čitateľnosť a hlavne či bude mať zmysel aj v budúcnosti pokračovať s týmto konceptom. Vaša spätná väzba ma však presvedčila, za jednoznačne áno. A tak miesto okamžitého transferu do koša sa učím tieto nepodarky pre Vás skladovať bokom. 😀 A keď sa ich nazbiera dostatočné množstvo občas vzniknú tieto články. Vtedy podľa môjho profesionálne zdeformovaného subjektívneho názoru netreba zvažovať kúpu daného produktu.

Každý má iné kritéria pri kúpe kozmetiky, každý má iné očakávania a v neposlednom rade každý má inú kvalitu pleti a vlasov.  A toto všetko v konečnom dôsledku vplýva na názor, či ste spokojný s kozmetikou a vyhovuje vám, alebo by ste si ju už nikdy nekúpili. Čo vyhovuje mne nemusí Vám a aj opačne, preto nato prosím nezabúdajte ak tu dnes, alebo v budúcnosti objavíte kozmetiku, ktorá Vám vyhovovala. U mňa je v prvom rade najviac dôležité, aby mal produkt viditeľné výsledky a pri dekoratívnej kozmetike, aby bol funkčný. Priamoúmerne s nárastom cien sa mení aj moja optika. Nepraktické a zlé riešené balenie kozmetiky pri drogériovej značke dokážem akceptovať. Rovnako aj nie  úplne šetrné zloženie. Za málo peňazí hold nemôžem čakať veľa muziky. Pri luxusnej kozmetike už nie. Tam očakávam maximálny výsledok s pozlátkom okolo. Ale dosť bolo úvahy, idem Vám rovno naservírovať dnešnú dávku kozmetiky, ktorú by som si už nekúpila.

Oriflame

Oriflame all over make-up remover

Katalógovú kozmetiku vôbec nekupujem, ani nevyhľadávam. Žiadnu značku. Moja teta, ale predáva Oriflame, čo mi pamäť slúži a je to jedna z rodinných „tradícií“, že pod vetvou si vždy nájdem kozmetický balíček iba z tejto značky. A tak sa ku mne dostal aj tento odličovač. Ja som s ním však vôbec nebola spokojná. Produkt je bez obsahu oleja a nedráždil moje citlivé oči. Avšak veľmi slabo a ťažkopádne odličoval. Na dôkladne odlíčenie očí som musela minúť veľké množstvo tekutiny a dvojnásobné množstvo tampónov ako som zvyknutá. Pri perách to bolo rovnaké. Či už som ho nechala dlhšie pôsobiť, alebo nie efekt bol rovnako slabý.

Milva

Milva Chinínova maska na vlasy

Značka Milva bola ešte ku koncu minulého roka pre mňa úplne neznáma. Dostala som sa k nej na základe Vašich odporúčaní, keď ma trápilo nadmerné vypadávanie vlasov. S jej kofeínovým šampónom a vodou na vlasy som maximálne spokojná. Nesmierne mi pomohli, a aj napriek nízkej cene mi doslova zachránili vlasy. Keď som vtedy robila online objednávku prihodila som k nej aj túto masku. Myslela som si, že bude rovnako super, ako šampóny z rovnakej rady. Efekt po aplikácii tejto veľmi riedkej masky bol však neželaný. Jej mazľavá konzistencia spôsobila, že moje vlasy boli viac zaťažené a mastné, ako regenerované.  A preto by som si ju znova nekúpila.

Kryolan

Kryolan Ceruzka na oči odtieň 902

O tom, že Kryolan patrí medzi moje najobľúbenejšie značky ste sa mohli viackrát presvedčiť na blogu. Táto nemecká firma ponúka množstvo skvelých produktov za dostupné ceny. Očná ceruzka v odtieni 902 žiaľ medzi ne nepatrí, ako som uviedla už v tejto recenzii. Ceruzka sa dosť rozpíja a na viečku drží veľmi zle. Pritom ani nemám mastné viečka, aby k tomu mala nejaký dôvod. 😀 Ak ste doteraz s Kryolanom nemali skúsenosti s ceruzkami pre istotu nezačínajte.

nyx

 

NYX Podkladová báza pod očné tieňe

Táto perleťová báza s číslom ESB02 ako podklad pre mňa vôbec nefunguje. Je prekvapivo mastná a nepredĺžila trvácnosť tieňov. Jediné jej využitie som našla tesne pod obočím na prejasnenie. Na spodnej fotke sú odfotené dve vrstvy, aby ju bolo lepšie vidieť, báza nemá tak intenzívnu pigmentáciu.

kozmetika, ktorú by som si už nekúpila nyx

 

 

 

 

 

 

 

Please follow and like us:
error


1 thought on “Kozmetika, ktorú by som si už nekúpila.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


error

Enjoy this blog? Please spread the word :)