Profesionálna značka make-upu Kryolan.

Aj keď bol pôvodný zámer blogu predstavenie správnej starostlivosti o pleť a rovnako aj profesionálnych značiek, ktoré nie sú u nás celkom známe. Priznám sa Kryolan som do tejto kategórie vôbec nezaraďovala. Myslela som, že je u nás dosť populárny. Ale to iba dovtedy kým som neuverejnila fotografiu gélovej očnej linky tejto značky. Vtedy som zistila, že viacero z Vás by potešil článok venovaný práve Kryolanu. Poviem úprimne pri predstave, ako niektoré veci vyzerajú ma to vôbec nenadchlo avšak nakoniec som sa predsa len odhodlala vám predstaviť moje obľúbene produkty od nich ako aj firmu samotnú.

Kryolan je profesionálna značka dekoratívnej kozmetiky z Nemecka. Od svojho vzniku v roku 1945 je zameraná hlavne na špeciálne efekty v divadle a filme. Na rozdiel od množstva kozmetických spoločností Kryolan vlastní fabriku na výrobu kozmetiky a používa vlastné formulácie. Spoločnosť aj vyrába dekoratívnu kozmetiku pre menšie značky ako napríklad pre anglického vizážistu Daniela Sandlera o ktorého lícenkach sa dočítate tu. Od založenia je firma výhradne v rodinnom vlastníctve, čo je podľa mňa veľké plus.

Minulý mesiac som absolvovala seminár v Make-up institute Praque s Jos Brandsom, zahraničným školiteľom značky Kryolan a bol skvelý. Jeho techniky ako zakryť tetovanie, alebo získať prirodzený vzhľad pomocou ich produktov boli vynikajúce. Firma sa v posledných rokoch snaží viac prispôsobiť aj na komerčné využitie a tomu aj prispôsobujú portfólio produktov, ktoré predstavil. Ako jedna z mála kozmetických spoločností ponúka kompletne všetky produkty potrebné pre make-up. Od pleťovej starostlivosti, cez dekoratívnu kozmetiku, štetce, airbrush techniku a rovnako aj spotrebný materiál. V počte kusov vo svojom portfóliu podľa mňa nemajú konkurenciu.

Samostatnú kategóriu u nich tvoria produkty na špeciálne efekty. Ak rozmýšlate nad maskou na Halloween tak presne v Kryolane nájdete umelú krv, latex a podobné lahôdky ak sa chcete vyhrať. Na Slovensku je značka dostupná v kamennej predajni Koloria na Dunajskej ulici a na stránke www.koloria.sk. V Čechách je to Make-up artist shop v Prahe na ulici Korunni 52 a e-shopom www.makeupartistshop.cz. Ja sa vopred ospravedlňujem, že fotky dnes nebudú až tak oku lahodiace nakoľko produkty nie sú nové.

Professional blusher set – Matt RK 10

Táto paleta líceniek je u mňa asi najviac využívana zo všetkých produktov Kryolan ktoré mám. Obsahuje 15 matných farieb po 2,5 gramu a stála cca 80€. Balenie palety je veľmi pevné vo vnútri sa nachádza väčšie zrkadlo, na zadnej strane objavíte informácie o zložení a mená jednotlivých odtieňov. Ak miniete niektorú farbu môžete si ju dokúpiť samostatne. Na výber majú celkovo 21 odtieňov. A z toho sú všetky veľmi pekné, prirodzené pre každý tón pleti. Farby sú veľmi intenzívne aj pri najbledších odtieňoch má rovnakú intenzitu a sýtosť. Vynikajúco sa s nimi pracuje, dobre sa tieňujú.

Farby sú v palete prilepené tak pri výmene odtieňov odporúčam jemnú manipuláciu, aby ste si nezlomili plné farby. Ak si chcete vybrať tiene samostatne so sebou do magnetickej palety trochu vás sklamem. Nemajú magnetické dno preto si budete musieť dokúpiť nálepky, aby vám držali. Prikladám fotky všetkých odtieňov postupne od prvého radu.

Ultra Foundation Color Circle UFC 2

Túto paletku krémových make-upov používam od nich najdlhšie. Už ani neviem, ktoré balenie v poradí mám. Obsahuje 6 odtieňov s celkovou váhou 40 gramov a predáva sa v dvoch farebných prevedeniach. Neobsahuje minerálne oleje a má vysokú kryciu schopnosť. Využívam ju hlavne na farebné korekcie. Výborné zjednotí nerovný tón pleti ako aj prekryje pigmentácie a jazvy.  Pred použitím je lepšie si ho najskôr zahriať na ruke a potom nanášať, aby ste ho lepšie zapracovali a zjemnili hutnú konzistenciu. Make-up na ňom drží bez problémov. Cena tohto produktu je okolo 30€.

Dermacolor Camouflage Mini Palette 3/18

Rada dermacolor ponúka najtrvácnejšie produkty so silným krytím. Produkty z tejto línie sú na olejovej báze. Tútu paletku využívam ako predošlú hlavne na farebné korekcie na pleti. Obsahuje aj zelenú, žltú a oranžovú farbu, ktoré sú k tomu predurčené. Obsahuje 18 farebných odtieňov s celkovou váhou 14 gramov. Odtiene sa dajú zakúpiť aj samostatne, alebo v palete s väčším objemom. Výber farieb v palete je vynikajúci nájdete tam ako úplne studené bledé farby tak aj teplé. Cena palety je 28€.

Dermacolor Fixing Powder P1

Tento sypký púder sa predáva v 8 farebných prevedeniach a dvoch veľkostiach. Na výber máte 20 alebo 50 gramové balenie. Slúži na zafixovanie make-upov z dermacolor rady. Ak kombinujete tieto dva produkty spolu nemusíte sa báť ako vysokých teplôt tak ani veľmi mastnej pleti. Zaručia naozaj dlhotrvácny efekt. Púder zanecháva pleť po jeho použití úplne matnú a make-up mení na vodeodolný. Púder by som neodporúčala ako na suchú tak ani zrelú pokožku. Aj pri malom množstve môže spôsobiť nepríjemný pocit suchosti a pnutia. A úplne matný vzhľad ani nesvedčí týmto typom pleti. Tento odtieň nie je vhodný ani pri použití príliš tmavého make-upu kedže je biely a s jeho použitím je konečný vzhľad bledší. Ja mám odtieň P1 v 20 gramovom balení, ktorý stál okolo 10 €.  Pokiaľ radi využívate techniku „baking“ stačí menšie množstvo púdru ako pri konkurenčných značkách.

Cream Blusher 725 A

Tento odtieň bol dhodobo môj osobný favorit v lícenkach. Má univerzálnu telovú farbu a zaručí dlhotrvácny efekt. Textúra je veľmi jemná a krémová. Na pleti vytrvára lesklý vzhľad. Osobne sa mi osvedčilo najviac ho nanášať prstami. Balenie má 4 gramy a na predaj je k dispozícií v 7 farebných prevedeniach. Okrem odtieňov Coral a Dahlia sú ostatné farby dosť tmavé a málo využiteľné. Cena tejto lícenky je cca 10€.

Dermacolor Translucent Compact Powder TE1

Tento púder je jeden z najlepších púdrov aké sú vôbec na trhu. Poznáte značku Hourglass a je na vašom „wishliste“ už nemusí s týmto púdrom dosiahnete rovnaký efekt. A navyše za zlomok ceny. Tento púder je dokonalá bodka na záver make-upu. Má až vláčnu konzistenciu a okamžite sa prepojí s make-upom. Nevytvára dojem masky, ale so svojími rozžiarujucími pigmentami nádherne prejasní pleť.

Nebojte sa nebudete sa lesknúť ako diskoguľa. Lesk je decentný a skôr vytvára vzhľad zdravej hydratovanej pleti. Vhodný hlavne pre suchú, zrelú pleť a očné okolie. Predáva sa v troch farebných prevedeniach a ja mám najsvetlejšiu verziu. Vo vnútri balenia nájdete zrkadielko vo vrchnáku a labutienku. Púder je chránený ešte plastovým obalom, aby nevyschol a labutienka ostala čistá. Labutienku som nikdy nepoužila preferujem štetec, ale na úpravu počas dňa je fajn ju mať po ruke. Púder sa predáva po cca 25€ začo dostanete 10 gramov produktu.

HD Cream Liner Ebony

Jedna z najlepších gélových očných liniek vôbec. A v pomere cena/výkon jednoznačne najlepšia. Kúpite ju za cca 11€ začo dostanete 5 gramov produktu. Predáva sa v 27 farebných prevedeniach. Od klasickej čiernej ako je táto Ebony až po žiarivú žltú alebo modrú. Linky sú intenzívne pigmentované a dobre sa s nimi pracuje. Navyše sú vodeodolné. Výborné slúžia aj ako očné tiene keď ich rozpracujete. Jediné čo mi pri nich prekáža, že oproti konkurencii trochu dlhšie schnú. 

Lip Stain Jazz

Dlhotrvácna farba na pery sa predáva v 12 farebných prevedeniach. S objemom 4ml ju kúpite za cca 17€. S ich použitím získate intenzívny farebný efekt bez obtierania. Veľmi sa mi na nich páči že na rozdiel od ostatných značiek tak nevysychajú na perách. Pocitovo sú veľmi pohodlné, nelepia, nepresušujú. Komfortné sú aj pri dvoch vrstvách. Obstoja aj počas pitia, alebo jedenia časom sa samozrejme intenzita vytráca. Aplikátor je skosený tak, že nebudete potrebovať ani kontúrovaciu ceruzku, aby ste získali dokonalý tvar pier. Na poslednej fotke vidíte linku, lícenku a rúž.

Fixing Spray

Tento fixačný sprej využívam výhradne na telo a nie na tvár. Keď upravujem nedokonalosti na dekolte, alebo niekde inde na tele je dokonalý. Ani pri nevestách sa nemusím báť, žeby sa make-up odtlačil na biele šaty. Vytvorí trvácny oteru a potu vzdorný film. Na tvár ho nepoužívam ako kvôli jeho intenzívnej alkoholovej vôni tak nepríjemnemu pocitu, ktorý zanecháva. Jeho zloženie nie je podľa mňa šetrné na pleť. INCI: Butane, Isopropyl Alcohol, Propane, Acrylates/t-Butylacrylamide Copolymer, Isopropyl Myristate, Diisopropyl Adipate. Toto 400 ml balenie stojí 24€.

Štetce

Ako iste viete pri make-upe nezáleži len na kvalite samotného produktu, ale na jeho aplikácií. K tomu nám slúžia rôzne pomôcky a z nich sú asi najviac využívané práve štetce. Je to vec do ktorej sa podľa mňa oplatí investovať. Možno ste si neraz povedali prečo by som mala platiť za značkové štetcek keď v DM-ke kúpim rovnaký tvar za desatinu z ceny? Prečo? Lebo kvalitný štetec vám vydrží niekoľko rokov pri správnej starostlivosti zatiaľ čo pri lacných je to skôr ojedinelý jav. Kvalitné štetce vám ušetria čas aplikácie. A tie od Kryolanu medzi kvalitné určite patria.  Niekoré tvary sú jedinečné a nenájdete ich nikde inde. Až na model 3511, ktorý má jediný striebornú rukoväť som s nimi veľmi spokojná. 3511 je veľmi tvrdý a nepodajný. Navyše ako jediný zo všetkých je ostrý a pichá. Zato model 16 s hnedou rúčkou som si veľmi obľúbila a využívam ho takmer pri každom líčení.

Oplatí sa kúpiť Kryolan kozmetiku?

Ak ste doteraz nepoznali túto značku podľa mňa stojí za vyskúšanie. Všetky produkty, ktoré som doposiaľ mala boli vždy intenzívne pigmentované, veľmi funkčné a dlhotrvácne. Ak začínate líčiť odporúčam ich malé palety rúžov alebo leskov. Takisto dermacolor palety vám zaručia farbu na každý podtón pleti. Veľmi prijateľné sú aj ceny produktov oproti iným profesionálnym značkám čo neuberá na ich kvalite. Jediné s čím som za tie roky nebola spokojná je táto očná ceruzka v odtieni 902, ktorá stála tuším okolo 6€. Ceruzka mala slabú kvalitu a dosť sa rozpíjala preto mi nesadla. Inak patrí Kryolan medzi moje najobľubenejšie firmy. Aké skúsenosti máte vy s touto značkou? Už ste mali nejaké produkty? A ako ste s nimi boli spokojní?

 

 

 

 2 thoughts on “Profesionálna značka make-upu Kryolan.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.