Hourglass Ambient Lighting Edit Palette 3

Mám rada značky s príbehom. Keď firma vznikne na podnet profesionála, ktorý nenašiel na trhu nič vyhovujúce na svoje potreby. A jednou z nich je aj americká luxusná značka Hourglass. Firmu založila Carisa Janes v období keď zápasila s problematickou pleťou. Na odporúčanie doktorov nemohla používať žiadne parfumácie, olej, produkty museli obsahovať SPF a zároveň byť šetrné k poškodenej pokožke. A vďaka tomu založila Hourglass, ktorý spĺňal všetky požiadavky. Produkty obsahujú vysokú koncentráciu aktívnych látok a sú navyše vegan.

Značku Hourglass najviac preslávili jej púdrové produkty. V nich najlepšie spoznáte čo znamená inovatívna textúra. Na obrovskom kozmetickom trhu je veľmi málo produktov, ktoré sa im približujú kvalitou ako aj finišom. A dnešná recenzia bude venovaná práve ich limitovanej palete. V tomto roku paleta obsahuje dva odtiene z ich najpredávanejších púdrov. Limitovaný odtieň rozjasňujúceho púdru. Bronzer. A dva nové odtiene líceniek.

Všetky produkty sú v objeme po 1,3 gramu, a cena palety je cca 80€. Ja som ju kupovala cez anglický e-shop spacenk.com. Aj napriek tomu, že v tomto e-shope nájdete prevažne luxusné značky a je pomerne veľký, nemám ho rada. Komunikácia a zákaznícky servis je zdĺhavý a poštovné je drahé. Viackrát som mala problémy keď som cez nich nakupovala. A rovnako tomu bolo aj pri kúpe tejto palety. Takže ak si tu niečo vyhliadnete presvedčte sa, že tovar sa naozaj nedá kúpiť cez iný e-shop. Ušetrí vám to nervy a čas.

Ale poďme späť k palete. Paleta sa môže na začiatku javiť ako veľmi drahý kúsok vzhľadom na nízku gramáž púdrov. Keď však cenu porovnáte s plnými baleniami jednotlivých produktov zmeníte na ňu názor. Klasické balenie púdrov je 4,6 gramu s cenou nad 50 €. Niektoré púdre sú aj v cestovnom balení s gramážou 1,4 gramu a cenovkou 25€. Takže ten pomer je hneď prijateľnejší. Hlavne ak ste doteraz nemali žiadne skúsenosti so značkou a chceli by ste ju vyskúšať. Vtedy sa naozaj oplatí.

Paleta má veľmi strohý a luxusný dizajn. Je z plastu v ružovo – zlatej farbe. Vrchná časť je podľa mňa dostatočne pevná a kvalitne spracovaná. Vo vrchnáku objavíte dosť veľké zrkadlo. Páči sa mi, že odtiene sú od seba oddelené. Nemám rada mozaiky. Vždy vám sadne jeden odtieň viac a pri častom používaní zbytočné prasknú aj ostatné farby. Takisto musíte dávať väčší pozor nato akú farbu chcete použiť. Na zadnej strane obalu sa nachádzajú očíslované produkty a ich pomenovanie ako aj informácie o expirácií.

Diffused light finishing powder

Prvý zľava je práve jeden zo spomínaných bestsellerov Hourglassu. Je ním „finishing powder“ v odtieni Diffused light. Rozmýšľala som ako to preložím nakoniec som nechala pôvodné anglické znenie. Nie je to klasický fixačný púder, ktorý predĺži trvácnosť vášho make-upu. Je to púder, ktorý zmení finiš vášho make-upu. Má veľmi delikátnu a vláčnu konzistenciu. Jeho mikrovlákna sa prepoja s akýmkoľvek druhom make-upu a dodajú vášmu looku pomyselnú čerešničku na torte. Jemne žltý odtieň prirodzene prejasní pokožku. Žltý podtón jemne koriguje aj prípadne začervenanie. Kto už má skúsenosti s Hourglass vie, že efekt sa veľmi ťažko opisuje. Prejasnenie, ktoré dodá vyzerá ako efekt zdravej a hydratovanej pokožky, nie ako výsledok z dekoratívnej kozmetiky. Produkt sa nedá ľahko rozpoznať na pleti. Práve kvôli tomu som fotky odtieňov robila po mokrej aplikácií, aby bol efekt ešte výraznejší. Púder je skvelý aj na očné okolie. Nejde do vrások a prejasnenie v týchto partiách je viac než želané.

INCI: Mica, Synthetic Fluorphlogopite, Boron Nitride, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Polymethyl Methacrylate, Octyldodecanol, Silica, Benzimidazole Diamond Amidoethyl Urea Carbamoyl Propyl Olymethylsilsesquioxane, Sorbitan Sesquioleate, Magnesium Aluminum Silicate, Phenoxyethanol, Dimethicone, Sodium Dehydroacetate, Sorbic Acid, Olyacrylamide, Benzoic Acid, C13-14 Isoparaffin, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid, Laureth-7, Ethylhexylglycerin, Trimethylsiloxysilicate. May Contain : Ci 77891 (Titanium Dioxide), Ci 77163 (Bismuth Oxychloride),Ci 77491 (Iron Oxide),Ci 77492 (Iron Oxide), Ci 77499 (Iron Oxide),Ci 75470 (Carmine)

Hypnotic strobe light strobe powder

V strede prvej rady sa nachádza limitovaný odtieň rozjasňovača. Tento púder má na rozdiel od ostatných trochu suchšiu konzistenciu. Ak by sa predával samostatne určite si ho nekúpim. Je v zlatom odtieni s kovovými odleskami. Prekvapilo ma na ňom, že sa nedá až tak moc vrstviť. Čo sa mi na ňom páčilo je trvácnosť. Niektoré rozjasňovače sú veľmi intenzívne na začiatku a s časom sa ich intenzita rýchlo stráca. Tento rozjasňovač vydrží solídnych 7-8 hodín a potom sa postupne vytráca efekt. Výborne vyzerá aj vo vnútornom kútiku oka alebo pod obočím.

INCI: Mica, Synthetic Fluorphlogopite, Boron Nitride, HDI/ Trimethylol Hexyllactone Croaapolymer, Polymethyl Methacrylate, Octyldodecanol, Silica, Dimethicone, Magnesium Aluminium Silicate, Alumina, Benzoic Acid, C13-14 Isoparafin, Dehydroacetic Acid, Diamond Powder, Ethylhexylglycerin, Laureth-7, Phenoxyethanol, Polyacrylamide, Polymethylsilsesquioxane, Potassium Sorbate, Sodium Dehydroacetate, Sorbic Acid, Sorbitan Sesquioleate, Tin Oxide, Trimethylsiloxysilicate. May contain: CI 77163, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891.

Dim light finishing powder

Druhý púder má skôr neutrálny marhuľový odtieň. Miera lesku je identická ako pri diffused light. Rozdiel je iba v tmavšiom odtieni, ktorý je univerzálnejší pre tmavšie podtóny pokožky.

INCI: Mica, Synthetic Fluorphlogopite, Boron Nitride, Hdi/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Polymethyl Methacrylate, Octyldodecanol, Silica, Benzimidazole Diamond Amidoethyl Urea Carbamoyl Propyl Polymethylsilsesquioxane, Sorbitan Sesquioleate, Magnesium Aluminum Silicate, Phenoxyethanol, Dimethicone, Sodium Dehydroacetate, Sorbic Acid, Polyacrylamide, Benzoic Acid, C13-14 Isoparaffin, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid, Laureth-7, Ethylhexylglycerin, Trimethylsiloxysilicate. May Contain: Ci 77891 (Titanium Dioxide), Ci 77163 (Bismuth Oxychloride),Ci 77491 (Iron Oxide),Ci 77492 (Iron Oxide), Ci 77499 (Iron Oxide),Ci 75470 (Carmine).

Luminious bronze light bronzer

Prvý zľava v spodnom rade je bronzer zo stálej ponuky značky. Má teplý hnedý podtón s jemným odleskom. Nie je určený na kontúrovanie tváre, ale na dodanie opáleného vzhľadu. Pigmentácia pri ňom mi prišla ako najmenej intenzívna zo všetkých odtieňov.  Neviem čo použili na vytvorenie lesku v produkte, ale páči sa mi, že nezvýrazňuje problémy na pokožke. Nerada používam na líca produkty s odleskom. Mám tam najviac jaziev ako aj viditeľnú rosaceu a lesk iba vyzdvihne tieto nedostatky. Tento bronzer bol však milosrdný ako ku kožnému reliéfu tak aj k farebným nedokonalostiam, čím si ma získal. Ak máte rovnaký problém odporúčam vyskúšať.

INCI:  Mica, Synthetic Fluorphlogopite, Boron Nitride, Hdi/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Polymethyl Methacrylate, Octyldodecanol; Benzoic Acid, C13-14 Isoparaffin, Dehydroacetic Acid, Diamond Powder, Dimethicone, Ethylhexylglycerin, Laureth-7, Magnesium Aluminum Silicate, Phenoxyethanol, Polyacrylamide, Polymethylsilsesquioxane, Potassium Sorbate, Silica, Sodium Dehydroacetate, Sorbic Acid, Sorbitan Sesquioleate, Tin Oxide, Trimethylsiloxysilicate, May Contain (+/-): Red 7 Lake (Ci 15850), Bismuth Oxychloride (Ci 77163), Iron Oxides (Ci 77491, Ci 77492, Ci 77499), Titanium Dioxide (Ci 77891).

Surreal Halo blush

Predposledný odtieň je nová farba lícenky, dostupná iba v palete. Ako všetky produkty v palete aj ona obsahuje lesk. Farba je neutrálna rúžová, aj keď v palete pôsobí omnoho tmavšie. Lícenka má intenzívnejšiu pigmentáciu ako bronzer. Táto lícenka je asi najuniverzálnejšia vec z palety a sadne takmer každému.

INCI: Mica, Synthetic Fluorphlogopite, Boron Nitride, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Polymethyl Methacrylate, Octyldodecanol, Silica, Benzimidazole Diamond Amidoethyl Urea Carbamoyl Propyl Polymethylsilsesquioxane, Sorbitan Sesquioleate, Magnesium Aluminum Silicate, Phenoxyethanol, Dimethicone, Sodium Dehydroacetate, Sorbic Acid, Polyacrylamide, Benzoic Acid, C13-14 Isoparaffin, Potassium Sorbate, Silica, Sodium Dehydroacetate, Sorbic Acid, Sorbitan Sesquioleate, Tin Oxide, Trimethylsiloxysilicate. May contain: CI 15850, CI 19140, CI 75470, CI 77163, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891

Pure effect

Posledná farba je takisto nový odtieň lícenky. Farba zatiaľ nie je k dispozícií v samostatnom balení. Má svetlo ružovú farbu s teplým podtónom, a tiež obsahuje jemný lesk. Je to veľmi pekný a prirodzený odtieň. Oproti predpošlému odtieňu mi však príde trochu menej pigmentovaná. Dá sa však veľmi ľahko vrstviť.

INCI: Mica, Synthetic Fluorphlogopite, Boron Nitride, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Polymethyl Methacrylate, Octyldodecanol, Dimethicone, Magnesium Aluminum Silicate, Benzoic Acid, C13-14 Isoparaffin, Dehydroacetic Acid, Diamond Powder, Ethylhexyl-Glycerin, Laureth-7, Phenoxyethanol, Polyacrylamide, Polymethylsilsesquioxane, Potassium Sorbate, Silica, Sodium Dehydroacetate, Sorbitan Sesquioleate, Trimethylsiloxysilicate. May contain CI 15850, CI 15985, CI 19140, CI 77163, CI 77491, CI 77492, CI77499, CI 77891.

Oplatí sa kúpiť Hourglass Ambient light paleta?

Všetky púdre Hourglass sa ľahko tieňujú a splývajú s rôznymi textúrami make-upov. Formula je naozaj výnimočná a ťažko sa opisuje. Paleta vám vydrží veľmi dlho kým ju spotrebujete. Preto netreba byť skeptický k veľkosti balenia. Je naozaj dostačujúce. Všetky odtiene sa prášia minimálne a pracujú rovnako skvelo na rôznych typoch pleti. Odtiene som skúšala použiť aj miesto očných tieňov a nepodráždili moje citlivé oči. Ambient light paleta je praktická pri cestovaní, kedy máte viacero produktov v jednom balení.

Čo sa mi páči menej je univerzálnosť tejto palety. Je primárne určená na svetlé typy. Ak máte tmavšiu pokožku nebude pre vás moc využiteľná. Cena je inak adekvátna ku kvalite produktu. Ak si radi robíte radosť luxusnou kozmetikou určite vás nesklame.

 2 thoughts on “Hourglass Ambient Lighting Edit Palette 3”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.