Pat McGrath Mothership II Sublime Eye Palette

Na túto paletu som sa tešila azda najviac spomedzi všetkých produktov, ktoré mi prešli za posledný rok cez ruky. Preto ak sa Vám bude zdať, že recenzia je podobná ako prezentáca Horsta Fuchsa v teleshoppingu podobnosť je čisto náhodná. 😀 ( pre mladšie ročníky odporúčam hodiť toto meno do YouTube je to ten plešatý pán čo má na sebe kilo zlata, v kuchyni zverák a predá aj hluchému rádio) Pre všetkých fashion a beauty nadšencov je meno Pat McGrath viac než známe . Pre zvyšok sa posnažím čo najlepšie predstaviť jeho výnimočnosť .

Kto je vlastne Pat McGrath?

Pat McGrath je bez nadsázky najviac uznávaná vizážistka na svete. Viac ako dve desaťročia stojí táto anglická vizážstka za nespočetným množstvom trendov v beauty odvetví. Tým posledným sú glitre na perách. Výnimočnosť a zásluhy McGrath ocenila aj kráľovna Alžbeta, keď z nej urobila členku Rádu britského impéria za služby módneho a kozmetického priemyslu.

Najprestížnejšie módne domy si ju najímajú, aby im vytvorila koncepty, ako by mali vyzerať ich modelky a tvorí im looky na mieru. Gucci, Louis Vuitton, Valentino, Balenciaga,Dolce & Gabbana a omnoho viac zvučných mien k tomu. Prelomové reklamné kampane a ikonické titulky to všetko je takisto za menom Pat McGrath. Keď značky ako Giorgio Armani, Gucci alebo Dolce & Gabbana spúštali svoju líniu dekoratívnej kozmetiky Pat bola vo všetkých prípradoch zodpovedná za vývoj produktov.

Preto keď avizovala spustenie vlastnej kozmetickej značky nedalo sa očakávať nič iné ako prvotriednu kvalitu a množstvo jedinečných produktov. A presne to sa jej aj podarilo. Všetky inovatívne produkty boli v krátkej dobe vypredané a veľmi žiadané. Okamžitý úspech jej línie len potvrdil veľkosť tohto mena. Modelky z jej kampane neboli prvoplánovo a dokonale krásne, ale jedinečné s výraznými črtami tváre. Kampaň na rúž s modelkou, ktorá má výraznu medzeru medzi zubami? Pre Pat ideálna kombinácia. Máloktorá začinajúca spoločnosť by si mohla dovoliť takýto odvážny krok. Pat sa to však vyplatilo, lebo len potvrdila, že vníma krásu svojou vlastnou optikou a neprispôsobuje sa trendom, ale ona ich tvorí a udáva.

Ako a kde sa dá kúpiť Mothership Sublime paleta?

A teraz keď už máte predstavu kto to vlastne Pat McGrath je si môžeme predstaviť aj samotnú paletu. Paleta je jednou z troch, ktoré značka ponúka. Osobne milujem zelenú farbu tak pre mňa nebol ťažký výber, ktorú si vyberiem. Spomedzi všetkých mi prišla aj najviac univerzálna. Ponúka tieňe v dvoch textúrach „Powderluxe Pressed Eye Shadows“ a „modern, hybrid pigmented formulas“. Prvá varianta sú matné, perleťové a lesklé farby. Druhá sa opisuje o niečo ťažšie. 4 farby z palety ponúkajú holografický, kovový a veľmi lesklý finiš. Na trhu ma nenapadla žiadna iná značka k čomu by sa dala textúra prirovnať. Farby sú vláčne nie sú práškove, ale ani krémové. Stači jemný dotyk a okamžite máte množstvo pigmentu na štetci / prste. Čistý luxus.

Paletu som kupovala cez jej oficiálnu stránku www.patmcgrath.com. Samotná stála 125 $ plus poštovné 25 $ k tomu. V prepočte stála 130€.  Dodanie bolo veľmi rýchle z Ameriky som ju mala za desať dní doma. Paleta bola precízne zabalená vo veľkej krabici vystlanej papierom a ešte v jednom papierovom balení, ktoré je úplne nádherne. Však posúdťe samé. Na dne papierového balenia sa nachádza papierová kartička s názvami jednotlivých odtieňov. Paleta obsahuje 6 odtienov v textúre „powderluxe pressed eye shadow“ , ktoré majú váhu po 1,2 gramu. K nim ešte patria 4 ďalšie odtiene v druhej textúre, ktoré majú už 1,5 gramu. Na facebooku alebo instagrame nájdete aj video kde sú všetky odtiene aplikované ako na sucho tak aj mokro a tam najlepšie vidieť ako v skutočnosti vyzerajú.

Skinshow Glow

Hneď prvý odtieň zľava v hornom rade je svetloružový odtieň. Osobne ma až tak moc nenadchol. Okrem skvelej textúry farba nie je ničím výnimočná. Má svetlo žltý podtón a jemné odlesky. Môže sa využiť aj miesto rozjasňovača. Na fotke kde sú odfotené odtiene je prvý zprava. Je veľmi slabo viditeľný, naživo však vyzerá veľmi pekne a nie až tak jemne.

Copper Toned

Druhý odtieň je už viac jedinečný a sýty. Je to teplá medená farba s oranžovým podtónom a lesklým finišom.

Iconic

Teplá hnedá farba s metalickým finišom.

Bronze 005

Intenzívna medená farba s výrazným metalickým leskom. Narozdiel od predošlých odtieňov farba obsahuje mikropigmenty, ktoré spôsobujú „mokrý“ vzhľad farby. Už na prvý pohľad je viditeľná iná textúra. Farba sa aj napriek mikropigmentom minimálne práši.

VR Nectar

Staro- rúžová metalická farba. Pri pohybe je vidieť intenzívny zlatý podtón odtieňa. Opäť je to „hybridná textúra“ od Pat. Tieto tiene majú vláčnu konzistenciu a veľmi dobre sa s nimi tieňuje.

Xtreme Black

V tomto prípade je názov odtieňu úplne presný. Nie ako v prípade čiernej od Natashy Denona ( recenziu na blackest black nájdete tu) Čierna farba má naozaj intenzívnu a hlbokú pigmentáciu. Ponúka matný finiš a neutrálny podtón. Okrem čiernej sa nedá identifikovať žiadna iná farba.

Dark

Vedľa čiernej sa nachadzá ďalšia matná farba. Táto je sýta hnedá s červeným podtónom. Pigmentácia bola rovnako intenzívna ako pri čiernej, pri dvoch vrstách s ňou dosiahnete plné krytie.

Rose Dusk

Stredne tmavá slivková farba s teplým podtónom a jemným perleťovým finišom.

Blitz Emerald

Moja najobľúbenejšia farba z celej palety. Krásna smaragdová zelená farba s „meňavým efektom“. Odtieň má studený podtón, keď sa pozriete na farbu zboku v palete vyzerá ako čieno -fialová a nie zelená. Farba obsahuje zlato fialové odlesky. Oproti iným hybridným farbám má trochu suchšiu konzistenciu. Pri dvoch vrstvách ponúka úplne krytie.

Astral Ghost Orchid

Studený strieborno – fialovo – ružový odtieň. Takisto ako Skinshow Glow nie je až taký skvelý ako ostatné farby a v podstate ničím výnimočný. Odporúčam ich nanášať na matné odtiene, vtedy viete získať krásne intenzívne farby. Výborne vyniknú aj pri mokrej aplikácií. Tak ako Blitz Emerald sa pri pohybe menia odlesky ako aj farba samotná.

Oplatí sa kúpiť si Pat McGrath Mothership Sublime Palette?

Podľa mňa určite áno. Balenie palety je veľmi kvalitne spracované. Nemá žiadny patent na uzatváranie miesto toho má silný magnet, ktorý ju drží zavretú. Vo vnútri sa nachádza veľké fazetové zrkadlo. Na zadnej strane je vložený kus kovu v ktorom sú vygravírované detaily. Aj toto robí paletu od Pat McGrath jedinečnou. Výber farieb v nej je takisto skvelý a univerzálny. Dokážete s ňou urobiť ako jemné denné, tak aj intenzívne večerné líčenie. Farby sadnú ako bledým tak aj tmavším typom pokožky. Všetky odtiene sa veľmi ľahko tieňujú. Dokonca čiernu matnú farbu nanesiete bez bolesti zápästia :D. Žiadne šmuhy, žiadne prechody ako aj ostatné matné farby. Stačí pár ťahov štetcom a farba pracuje za vás. Ďalšia veľká výhoda palety je minimálna prášnosť odtieňov. Trvácnosť pri všetkých odtieňoch bola v priemere okolo 8 hodín a to aj bez podkladu. Metalické farby držali skvele aj v záhybe viečka.

Pat McGrath

Čo sa týka nevýhod, tých je omnoho menej. V prvom rade je to zbytočne veľké a ťažké balenie. Aby ste mali lepšiu predstavu tak som vám ju aj odvážila. A výsledok bol neuveriteľných 387 gramov. Na samotnom balení mi chýbali aj názvy jednotlivých odtieňov. Astral Ghost Orchid by sa v palete nemusel vôbec nachádzať. Palety sú často vypredané a dostupnosť je trochu obmedzená. A v neposlednom rade je to cena. Viem, že pre mnohé z vás je cenovka 130€ nepredstaviteľná raketa. Keď sa však pozrieme na porovnateľnú kvalitu ako M.A.C. kde sa mono tiene predávajú v priemere za 20€ pri 1,3 gramu. Alebo Bobbi Brown, kde za 2,5 gramový mono tieň zaplatíte 28€ nie je to až tak prestrelené. Luxusná kozmetika vždy bude niekoľkonásobne drahšia ako bežná z drogérie. Je to len na Vás či ste ochotné za ňu toľko zaplatiť, alebo nie. Ak sa však rozhodnete urobiť si radosť s Pat, kvalita vás rozhodne nesklame.

 

 

 

 

 

 

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.