Lak na pery, ktorý predĺži trvácnosť každého rúžu?

Zbožnujete farebné pery a rúže patria k vášmu poznávaciemu znameniu? Jediné čo vás stále obťažuje je opakovaná aplikácia rúžu, aby ste mali stále dokonalý vzhľad? Čo tak lak na pery? Áno, čítate správne, spolu s fixačnými sprejmi na tvár, existujú aj fixačné produkty na vaše pery. Už nemusíte nanášať niekoľko vrstiev a tie medzitým fixovať, stačí jedná vrstva tohto laku a váš rúž získa okamžitú dlhotrvácnosť. Poďme sa teda lepšie pozrieť na jeden konkrétny , ktorý sa volá LIPCOTE.

Ako sa používa Lipcote?

Lipcote už na pohľad pripomína lak na nechty. Je balený v skle, a vo vrchnáku sa nachádza štetinkový aplikátor. Na balení nájdete odporúčanie ako ho naniesť správne a získať čo najlepšie výsledky, tak som išla podľa návodu. Najskôr nanesiete rúž, odtlačíte pery do servítky a opäť naniesete rúž. Potom rovnomerne nanesiete Lipcote na pery jemne, až za ich okraj. Ja som nepoužila aplikátor, ale štetec na pery. Pár minút potom počkajte s otvorenými ústami, kým úplne zaschne. Prvé minúty pôsobenia cítiť jemné mravčenie, ktoré sa neskôr úplne stratí. Pri niektorých saténových rúžoch bolo cítiť aj jemné pnutie zo začiatku. A za pár minút s jeho pomocou dokonale zafixujete akúkoľvek farbu na perách.

Aký je samotný produkt a čo obsahuje?

Lipcote je bezfarebná tekutina, ktorá má intenzívny alkoholový zápach. Pery získajú po jeho použití dosť horkú a zvlásťnu pachuť. Na perách po zaschnutí nie je vôbec cítiť. Nelepí, iba mení každý finiš na matný. Čo je však menej chvályhodne je jeho zloženie. Nezachráni to ani vyhlásenie proti testovaniu na zvieratách. Denaturovaný alkohol na prvom mieste hovorí sám za seba, ako aj fakt, že na balení nie je uvedená expirácia. Ak majú v Anglicku, kde je vyrobený, rovnaké smernice ako u nás, znamená to, že jeho minimálna trvanlivosť je 30 mesiacov. Čomu aj verím pri tom extrémnom zložení.

Oplatí sa kúpiť Lipcote?

Produkt som objednávala zo stránky feelunique.com a stál 4£ za 7ml. S týmto objemom ho podľa mňa neminiete ani za tých 30 mesiacov, kedy by mal byť zdraviu nezávadný. Na jednu aplikáciu potrebujete veľmi malé množstvo, aby bol efektívny. Testovala som ho na viacerých rúžoch, rôznych značiek a musím uznať, že funguje. S jeho použitím sa rúž naozaj neobtiera, neodtláča pri bozkávaní a získa niekoľkohodinovú trvácnosť. S ním môžete jesť a piť koľko chcete bez starostí. Postupne sa farba vytráca, ale funguje.  Vidím v ňom skôr alternatívu, ak máte dôležitú pracovnú alebo súkromnú udalosť, kedy chcete vyzerať fantasticky, ale nechcete sa starať o svoj vzhľad. Na denné používanie jeho zloženie nie je absolútne vhodné. Pri dlhodobom používaní, by boli vaše pery určite presušené a podráždené. Takisto by som vám ho neodporučila, ak mávate časté problémy s herpesom, alebo aftami. Nato je jeho zloženie príliš agresívne. Čo je celkom škoda, lebo produkt je to naozaj veľmi funkčný a praktický. Lebo úprimne, mne by sa páčilo ráno použiť dva ťahy na pery a tak získať pokoj na celý deň. Vám nie? 😀

 2 thoughts on “Lak na pery, ktorý predĺži trvácnosť každého rúžu?”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.