Mario Badescu Silver Powder

Na zázračne čistiace pásiky, ktoré zmenšia vaše póry na počkanie neverím. Vyskúšala som viacero značiek, ale efekt bol vždy veľmi slabý alebo žiadny nato, aby som si ich opäť kúpila. Čo sa mi však na póry osvedčilo a čo by som vám dnes bližšie predstavila je Mario Badescu Silver Powder. Jeho aplikácia je rovnako ľahká ako pri pásikoch efekt je však neporovnateľne lepší.

silver powder

Ako funguje a čo obsahuje Silver Powder?

Prekvapujúca je na ňom nielen jeho efektívnosť, ale aj zloženie. Silver Powder obsahuje iba tri zložky. Konkrétne uhličitan vápenatý, Kaolín a Oxid zinočnatý. Tieto najemno namleté prírodné minerály nemajú žiadnu vôňu a sú nerozpustné vo vode. Výrobca odporúča navlhčiť tampón a nabrať ním púder priamo z balenia a následne zatláčať do pokožky. Mne sa tento spôsob moc neosvedčil. Nielenže je ťažké odhadnúť akou silou a koľko ho máte nabrať, ale aj sa takto zbytočne práši. A dosť ťažko sa potom umýva  😀 Ja si ho radšej odoberiem plastovou špachtlou do dlane kde postupne pridávam ružovú vodu kým nie som spokojná s konzistenciou. Na jedno použitie stačí asi polovica čajovej lyžičky. Potom si ho vmasírujem do T-zóny.

Nechám ho pôsobiť desať minút a zmyjem. Desať minúť úplne stačí, potom kompletne zaschne a sám odpadáva z tváre a ako som už spomínala, zle sa upratuje 😀 Preto je lepšie počas pôsobenia sedieť. Póry sú po jeho zmytí viditeľne čistejšie a pôsobia opticky menšie. Okrem odstránenia nečistôt z pórov vďaka svojej absorpčnej schopnosti stiahne aj prebytočný maz z pokožky. Pleť bude vyzerať omnoho krajšie a jednotnejšie. Make-up bude na nej bude tiež držať lepšie. Ak chcem čo najlepší efekt pred jeho aplikáciou si urobím peeling a až potom nanesiem púder. S jeho používaním to netreba prehánať. Stačí ho používať dvakrát týždenne.

Kde a za koľko sa dá kúpiť Silver Powder?

Púder som kupovala cez stránku beautybay.com v špeciálnej sade na oslavu 50 výročia od založenia značky, ktorá stála 37,90€ a bolo v nej 5 produktov. Samostatne stojí 14,60 € a jeho objem je 28 gramov. Recenziu na drying lotion z tejto sady nájdete v tomto linku. A o čistiaci gél z nej si môžete aktuálne zasúťažiť na mojej instagramovej alebo facebookovej stránke. Silver Powder je naozaj jednoduchý a výborny produkt. Odporučila by som ho iba na zmiešaný a mastný typ pleti kedy sú póry naozaj viditeľné a zanesené. Je nenáročný na použitie a vydrží množstvo aplikácií. Prekáža mi na ňom iba to ako po zaschnutí sám opadáva a nedrží na pokožke. Ak ani vám nikdy nesedeli čistiace pásiky na póry túto prírodnú alternatívu odporúčam.

Mario Badescu silver powderPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.