Mario Badescu drying lotion

Časté bolestivé vyrážky? Výrazné opuchy bizarných tvarov? Zápaly, ktoré sa dlho a ťažko hoja? Nedokonalosti, ktoré prichádzajú pravidelne s vašim cyklom? Odpovedali ste si aspoň jedenkrát áno? Tak by vás potom mohol zaujímať Mario Badescu drying lotion . Výrazne dokáže či už predísť tvorbe zápalov alebo skrátiť dobu ich hojenia.

V čom je drying lotion tak účinný?

Mario Badescu je americká značka, ktorá vznikla v roku 1967 v New Yorku a je pomenovaná po svojom zakladateľovi. Z kuchyne svojho bytu kde vyrábal prvé produkty až po medzinárodný úspech. Aj toto je príbeh rumunského emigranta za menom Mario Badescu. Tento rok oslavuje už 50 ročné výročie od založenia firmy. A na oslavu tohto výročia vyrobil aj špeciálnu sadu produktov za zvýhodnenú cenu. Mala som od neho viacero produktov a vždy som bola spokojná tak som sa rozhodla si ju kúpiť. Sada obsahovala enzymatický čistiaci gél, bylinkový sprej na tvár, upokojujúci púder na tvár, kvetinovú masku a drying lotion. Sadu som objednávala cez stránku beautybay.com a stála ma 37,90 €.

Drying lotion sa dá kúpiť aj samostatne na spomínanej stránke a jeho cena je 18,90€. Je to tekutina s vysokým obsahom aktívnych minerálov. Aplikuje sa len na pokožku, ktorá nie je poranená. Takže, ak ste sa snažili vytláčať zápaly nepoužívajte ho. Jeho hlavná zložka je isopropyl alcohol, ktorý intenzívne vysušuje pokožku a rýchlo sa na nej vyparuje. Pri poranej pokožke by alkohol mohol spôsobiť iba nežiadúcu reakciu a podráždenie. Okrem alkoholu obsahuje gáfor, síru, oxid zinočnatý, oxid titaničitý, mastenec, glycerín a kyselinu salicilovú. 

Mario Badescu drying lotion

Táto zmes zaručuje po jeho aplikácií okamžitý upokojujúci účinok. Pôsobí antisepticky a vďaka gáfru prekrví pokožku a urýchľuje priebeh zápalového procesu. Gáfor takisto zaručí lepší prienik aktívnych látok do pokožky. Zjemní sa aj začervenanie pokožky a pleť nebude ani taká bolestivá na dotyk. Ak sa vám spontánne hoja zápaly aj týždeň, tak s použitým tejto vodičky viete efektívne skrátiť dobu hojenia aj na polovicu. Pôsobí aj preventívne. Ak cítite bolesť predtým ako sa zápal vytvorí, tak jeho aplikáciou viete predísť jeho tvorbe.

Ako sa drying lotion používa?

Produkt sa predáva v priehľadnom sklenenom, alebo plastovom 29 ml balení. Vďaka tomu vidíte obsah, ako aj spotrebu produktu. Niekomu sa to môže zdať veľa, skoro 20 € za tak malé množstvo, ale na jeho aplikáciu stačí malé množstvo a vydrží naozaj dlho. V tomto prípade je veľmi dôležité rešpektovať upozornenie na etikete, aby ste NEMIEŠALI PRODUKT PRED POUŽITÍM. Pred aplikáciou musia byť minerály usadené na dne.

Potom si zoberiete vatovú tyčinku, ktorú ponoríte na dno produktu a nanesiete na problematické miesta. Aplikujete VÝHRADNE NA LOKÁLNE POUŽITIE, nie na celú tvár. Jednou stranou tyčinky odporúčam zakryť maximálne tri vyrážky, aby ste mali dostatočné množstvo produktu. Vždy naberajte vodičku iba čistou tyčinkou. Ak ste už vodičku naniesli na pleť, tak použite novú tyčinku. Opätovným použivaním jednej vatovej tyčinky by ste si mohli do nej zaniesť baktérie. Nenechávajte vodičku zbytočne otvorenú. Obsahuje veľa alkoholu, ktorý sa môže odpariť. Po aplikácií na pleť je cítiť mierne chladivý a analgetický efekt. Prvých pár minút pôsobenia môže aj jemne štípať, je to v závislosti od veľkosti zápalu.

Po nanesení na pokožku zanechá na nej ružový film. Odporúčam ho aplikovať na noc. Vtedy sa pokožka regeneruje a efekt je najvýraznejší. Ráno je potrebné pleť dôkladne umyť, aby nám na nej neostali zvyšky minerálov. Nepoužívajte ho viackrát do dňa. Jeho obsah je naozaj intenzívny a pri viacnásobnej aplikácií by mohol spôsobiť až dehydratáciu a opak žiadaného výsledku. Neodporúčam jeho aplikáciu v blízkosti očí. Má intenzívny alkoholový zápach a mohol by spôsobiť ich podráždenie. Takisto nie je určený na sliznicu, ale výhradne iba na pokožku.

Mario Badescu drying lotion

Ak  Vás zaujal, ale v zložení má látku, ktorá vám spôsobuje podráždenie, nezúfajte. Spoločnosť Indie Lee ponúka veľmi podobný produkt, iba s rozdielnym zložením. Volá sa Blemish Lotion a je k dispozícií na cultbeauty.co.uk.  A dúfam, že mi prepáčite, že produkt nie je odfotený plný, ale mala som ho doma skôr ako som začala blog 😀

 

 

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.