The Ordinary High-Spreadability Fluid Primer

Za moju dlhoročnú prax si ani nepamätám, či nejaká značka prevalcovala kozmetický trh viac ako The Ordinary. Spôsobila doslova ošiaľ a jej produkty boli vypredané do pár hodín. Sú veľmi efektívne, jednoduché a ponúkajú riešenia na všetky nedostatky a typy pleti. Bez testovania na zvieratách, minerálnych a živočíšnych olejov, takisto bez najviac škodlivých chemikálií na trhu. A ako príjemný bonus k tomu neuveriteľné nízke cenovky. Jeden taký produkt vám aj dnes predstavím. Nie je z jeho pestujúcej starostlivosti, ale dekoratívnej. Je ním High-Spreadability Fluid Primer.

The Ordinary Primer

Objednávala som ho zo slovenskej stránky stayunique.sk za 6,60€. S obchodom som bola nadmieru spokojná. Vynikajúca a promptná komunikácia a doručenie na druhý deň. Ak sa rozhodnete vyskúšať ich pestujúcu kozmetiku, tak odporúčam navštíviť ich oficiálny web theordinary.com, kde sú k dispozícií odporúčania ako by ste mali kombinovať ich produkty. Hlavne, ak chcete používať kyseliny a dlho ste nemali diagnostiku pleti, tak je to super pomôcka.

The Ordinary Primer

Čo obsahuje a ako sa používa High-Spreadability Fluid Primer?

Ale už spať k produktu. Jeho balenie pôsobí skôr ako nejaký predpísaný liek. Je z matného bieleho skla a dávkuje sa sklenenou pipetkou s gumeným dávkovačom. Dizajn je veľmi čistý a pekný. Už samotný názov prezrádza jeho fluidnú konzistenciu. Je bezfarebný, s neutrálnou vôňou. Balenie síce pôsobí prakticky, opak je však pravdou. Pri jeho otváraní odporúčam dávať väčší pozor. Na pipetke sa uchytí viac produktu ako treba, ktorý potom môže zašpiniť vaše oblečenie, alebo dekoratívnu kozmetiku, ktorú máte nablízku. Radšej si šetrite primer na tvár. Na celú tvár vám postačia 4 kvapky.

Primer má silikónový základ a tak som ho nekupovala s veľkými očakávaniami. Problém tejto zložky je ten, že vytvorí na pokožke film, ktorý si nerozumie so všetkými druhmi make-upov rovnako. Niektoré produkty na ňom iba kĺžu a miesto toho, aby predĺžil trvácnosť vášho make-upu, tak zvýrazní všetky nedostatky pokožky.  Tiež sa rady usádzajú vo vráskach. Takisto vysychajú a  oxidujú, a potom vám neostáva nič iné, ako ich vyhodiť pred úplnou spotrebou balenia. Obsah primera nie je ničím výnimočný, ale za tú cenu to ani nemôžeme očakávať. Ak máte veľmi problematickú pleť so zápalmi silikónom by som sa určite vyhýbala. Mohli by pleť zbytočne podráždiť.

The Ordinary Primer

Oplatí sa kúpiť tento primer od The Ordinary?

Vysychanie a oxidáciu zatiaľ posúdiť nemôžem, nato ho mám krátko, ale inak to bolo príjemne prekvapenie. Testovala som ho ako na mastnej, zmiešanej, tak aj zrelej pokožke a s výsledkom som bola spokojná. Na všetkých troch typoch fungoval rovnako skvelo. Stačí ho malé množstvo a vytvorí výborný podklad pre váš make-up. Pleť pekne vyhladí bez pocitu zaťaženia, alebo presušenia a jemne prejasní. Make-up s jeho použitím určite vydrží dlhšie. Ak ste doteraz nepoužívali podklad pri líčení, tak tento primer určite odporúčam, za tú cenu sa oplatí.  A ako ste na tom s primermi vy? Zvyknete používať pri líčení, alebo nie?

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.