Najdôležitejšie kroky k získaniu zdravej pleti

Pomocou tohto blogu by som Vám rada postupne predstavila zopár základných pilierov na ktorých stojí starostlivosť o pokožku. A aj ako získať zdravú pokožku. Ak ste do vienka dostali zdravú pleť, ktorá vyžaduje minimálnu pozornosť a aj tak vyzerá fantasticky gratulujem Vám. A teraz pre majoritný zvyšok nezúfajte, všetko sa dá napraviť, aj ten najhorší stav je len dočasný. 😀 A verte mi, viem o čom hovorím. Akné som mala už od základnej školy v najťažších formách, ktoré ma neopúšťalo ani počas strednej. Moja pleť vyzerá najlepšie až teraz, po tridsiatke. Aj to ma od ideálneho vzhľadu ďaleko.

V prvom rade si treba uvedomiť, že kvalitu pleti ovplyvňujú viac vnútorne faktory, ako vonkajšia starostlivosť. Kozmetická starostlivosť vie skorigovať stav, ale len do určitej miery.

Čo vplýva na zdravý vzhľad pleti ?

  • genetická predispozícia
  • životospráva
  • spánkový režim
  • pitný režim
  • zdravotný stav
  • stres
  • miera hygieny vo Vašej kozmetickej rutine

A úplne najdôležitejšie zo všetkých je trpezlivosť a pravidelnosť. Keď denne ošetrujete pleť ráno aj večer tak dôkladne, že poznáte každý cm2 na svojej tvári. Ak viete, že máte zdravotné problémy a Vaša pleť sa zhoršila berte to ako prechodný stav. Organizmus sa neustále regeneruje a spolu s ním aj Vaše kožné bunky.  Ak sa Vám v priebehu krátkej dobe výrazne zhorší stav zamyslite sa či ste používali nové prípravky, jedli nové potraviny po prípadne začali používať nový prací prášok. Ak ste si odpovedali aspoň na jednu príčinu áno, do budúcnosti sa jej snažte vyhýbať.

Ak sa Váš stav nezlepší v priebehu 48 hodín, odporúčam navštíviť Vášho obvodného alebo kožného doktora.Nikdy nepodceňujte alergickú reakciu na Vašej koži. Doktor Vám vie s veľkou pravdepodobnosťou určiť príčinu ako aj jej rýchlu liečbu. Čím dlhšie cítite pocit diskomfortu, alebo čím dlhšie alergická reakcia na koži pretrváva ,tým viac škody napácha. Alergická reakcia sa v niektorých prípadoch vie spontánne zahojiť aj sama, ale ostane po nej dehydrovaná pleť s predispozíciou na tvorbu zápalov. A to nechce nik.

zdravá pleť

Čo je najdôležitejšie pre získanie zdravej pleti?

Vaša starostlivosť by sa mala meniť podľa aktuálneho stavu pleti, lebo ten je dôležitejší ako samotný typ pleti. Napríklad ak máte mastný typ pleti, ale pokožka je výrazne dehydrovaná zameriavajte sa na hydratačné prípravky a nie na prípravky pre mastnú pleť. Ak máte suchú pokožku, ktorá je podráždená zameriavajte sa na jej ukľudnenie atď…

Nepoužívajte dlhodobo rovnaké prípravky k ošetrovaniu Vašej pokožky. Všímajte si čo sa na pleti deje a podľa toho si upravujte rutinu. Vaša pleť potrebuje inú konzistenciu a biologicky aktívne látky v lete, ako v zime. To čo Vám krásne rozjasní pleť počas horúcich letných dní, Vás môže svojou  ľahkou konzistenciou podráždiť pleť v zime. Ak Vám prípravok nesadne hneď od začiatku, neodporúčam skúšať šťastie znova a zbytočne ju dráždiť.

Vaša pleť sa neustále mení a starne, preto by sa mala meniť aj jej starostlivosť, aby čo najlepšie kopírovala jej potreby. Krém, ktorý ste si zamilovali pred rokom už nevyživuje Vašu pleť tak intenzívne, ako keď ste ho začali používať. Pripravte sa aj nato, že so stúpajúcim vekom sa zvyšujú aj cenovky na kozmetických prípravkoch. Je to kvôli ich aktívnym látkam, ktoré zrelá pleť vyžaduje.

Idealný prípravok by sa mal ľahko vstrebávať a zanechať pokožku rozžiarenú a uvoľnenú. Ak Vás prípravok štípe, po nanesení na pleť zanecháva jemný film, alebo cítite intenzívne pnutie nepoužívajte tieto produkty. Nezúfajte, to čo Vám nesedí na pleti vie urobiť krásny efekt na dekolte alebo rukách. Ak to dráždi aj na týchto častiach tela, chodidlá sa zaručene potešia. 🙂 Ak máte možnosť prípravok si pred kúpou plného balenia vždy vopred otestujte. Ak je tam látka, ktorá vyvolá alergickú reakciu stačí aj jedno použitie.

Sledujte ako sa Vaša pleť pri nových prípravkoch správa, ak nevidíte zlepšenie nekupujte si opätovne ten istý produkt. Radšej investujte do pestujúcej ako do dekoratívnej kozmetiky. Je lepšie pravidelne ošetrovať a mať zdravú pokožku ako to zanedbávať a radšej investovať do drahého make-upu, ktorý to má potom zakryť nedostatky.

ako správne ošetrovať pleť

Pravidelnosť zdravú pleť prináša 🙂

V kozmetickom priemysle je veľa živých mýtov a jeden z najobľúbenejších je, že starostlivosť o vrásky by mala začať od 25 rokov. Každá pleť je jedinečná a individuálna a podľa toho treba aj k nej pristupovať. To čo sedí kamarátke s rovnakým typom pleti, nemusí sedieť Vám. Je to kvôli aktuálnemu stavu, ktorý máte s najväčšou pravdepodobnosťou rozdielny. Ak sa staráte pravidelne a dôsledne, prirodzene jedného dňa začnete hľadať aj prípravky na lifting tváre. Dovtedy Vám pomôžem podľa čoho a ako správne si ten prípravok nájsť. Vysvetlím Vám, ktoré aktívne látky sú najlepšie na jednotlivé problémy a ako sa ľahko zorientuje v zložení produktov. Takisto to bude aj s potravinami, ktoré majú veľký význam na stav Našej pokožky.

Pristupujte k svojej pleti ako ku záhrade o ktorú sa staráte. Všetci vieme, že ak chceme vypestovať krásnu záhradu, ktorá bude vyzerať celoročne upravene musíme jej aj počas celého roka venovať svoju starostlivosť. Musíme ju polievať keď je sucho, musíme ju hnojiť na jeseň, zazimovať na zimu. A takisto funguje aj Vaša pleť, má rôzne potreby, ale ak jej ich dáte bude vyzerať krásne a zdravo. Ak sa nebudete pravidelne odličovať, používať dobré produkty, nemôžete čakať rovnaký výsledok.

Neexistuje žiadna skratka. Ak ste sa doteraz pravidelne nestarali o svoju pleť počkajte si na prvé výsledky. Pleť pracuje iba s tým, akú starostlivosť jej doprajete, takže je to na Vás čo si vyberiete. Ak máte pocit, že jej venujete dôkladnu starostlivosť, ale s výsledkom nie ste spokojná tento článok vám predstaví najčastejšie chyby, ktorým sa treba vyvarovať.  Ja verím, že tých pár minút ráno a večer si nájde každý na svoj malý rituál krásy 🙂

 

 

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.