Prírodná kozmetika Weleda a jej produkty na opaľovanie.

V polovici mája som mala možnosť zúčastniť sa workshopu Weleda, na predstavení nových produktov zo slnečnej starostlivosti, kde som dostala aj samotné produkty na testovanie. Spoločnosť uviedla na trh detské mlieko na opaľovanie s SPF 30 sensitive, detský krém na opaľovanie SPF 50 sensitive, krém na opaľovanie SPF 30, mlieko na opaľovanie SPF 30 a mlieko po opaľovaní. Hlavná aktívna látka v produktoch je výťažok z BIO plesnivca alpínskeho. Ten má hlavne antioxidačné a ochranné účinky na pokožku. Pokiaľ hľadáte kvalitnú a šetrnú UV ochranu v najvyššej prírodnej kvalite, potom má Weleda pre Vás riešenie s Vegan certifikáciou.

Celá rada zaručuje ochranu aj pred UVA žiarením a obsahuje iba fyzikálne filtre, ktoré nie sú v NANO forme. Ich hlavná devíza je okamžitá ochrana pred slnečným žiarením, ako aj lepšia znášanlivosť oproti chemickým filtrom. Ak sa nevyznáte v zložení produktov fyzikálne filtre ľahko odhalíte pomocou bieleho filmu, ktorý zanechávajú na pokožke. Popri výťažku z plesnivca nájdete v krémoch aj kokosový, alebo jojobový olej. Sama som ich používala počas dovolenky, a bola som s nimi veľmi spokojná. Všetky produkty zakúpite na stránke weleda, alebo v partnerských predajniach.

Dôležité je si pripomenúť článok o slnečnej ochrane, v ktorom sa dozviete, že kvalitná ochrana je zaručená iba v prípade, že ste použili dostatočné množstvo krému na pokožku. Biely povlak nevyhovuje každému, ale ak ho rozotriete dostratena nedosiahnete žiadanú UV ochranu, ale omnoho nižšiu. Preto sa neoplatí šetriť na množstve.

Krém na opaľovanie s SPF 30

Na kréme sa mi veľmi páči, že nie je veľmi mastný a dobre sa rozotiera. Krém je navyše vode odolný a dlhotrvajúci. Ak trávite dovolenku prevažne vo vode, alebo sa veľmi potíte tieto Weleda krémy sa len tak ľahko nezmyjú a kvalitne ochránia pokožku.

Krém je vhodný aj na denné nosenie.  Vyskúšala som ako by krém pracoval s make-upom, a držal bez problémov. Nie je mastný, a nezanáša póry. Konzistencia bude vhodná pre všetky typy pleti. Krém sa predáva v 50 ml balení a stojí 14,99 €.

INCI: Voda, Oxid titaničitý, Jojobový olej, Alkohol, Glycerin, Kokosový olej, Polyglyceryl-2 Kaprát, Sorbitan stearát, Nezmydelnitelný podiel olivového oleja, Stearát cukrózy, Kyselina stearová, Oxid hlinitý (Alumina), Extrakt kvetov/listov/stoniek plesnivca alpského, Guma Sclerotium rofsii, Xantanová guma, Glyceryl kaprylát, Skvalen, Kokoát cukrózy, Vôňa*, Limonen*, Linalool*, Citronelol*, Benzyl Benzoát*, Benzyl Salicylát*, Geraniol*, Citral*, Farnesol*. * Z prírodných éterických olejov

 

Mlieko na opaľovanie s SPF 30

Mlieko má oproti krému trošku hutnejšiu konzistenciu, ako aj intenzívnejšiu vôňu. Tá je veľmi svieža a ľahká. Prevládajú v nej citrusové tóny vavrínu kubébového, levanduľových kvetov a harmančeka rímskeho. Hustejšia konzistencia spôsobuje aj viac viditeľný biely povlak oproti krému. Rozotieranie však ide aj v tomto prípade veľmi ľahko. Dôležité je spomenúť, že obidva produkty nelepia na pokožke. Cena mlieka je 20,99 € za 150 ml balenie.

Na spodnej fotke vidíte porovnanie rovnakého množstva produktov. Na ľavej strane je mlieko, a na pravej krém SPF 30 .

INCI: Voda, Kaprylové/Kaprinové triglyceridy, Oxid titaničitý, Slnečnicový olej, Glycerín, Alkohol, Polyglyceryl-3 Polyricinoleát, Kyselina polyhydroxystearová, Nezmydliteľný podiel olivového oleja, Kyselina stearová, Extrakt kvetov/listov/stoniek plesnivca alpského, Síran horečnatý, Hydrogenovaný repkový olej, Glycerylkaprylát, Oxid hlinitý (Alumina), Vône*, Limonen*, Linalool*, Citronelol*, Benzyl Benzoát*, Benzyl Salicylát*, Geraniol*, Citral*, Farnesol*.  *Z prírodných éterických olejov

 

Mlieko po opaľovaní

A to najlepšie na záver. Kozmetiku po opaľovaní si bežne nekupujem. Má to viacero dôvodov. Ten hlavný je, že opaľovanie nepatrí medzi moje obľúbené letné činnosti. Nikdy som nevydržala pražiť sa na slnku. A keď som si aj zakúpila produkt špeciálne určený po opaľovaní nevidela som rozdiel oproti klasickým telovým mliekam.

Cez leto sa farba mojej pokožky výrazne nezmení, a kvôli ekzému na rukách používam celoročne upokojujúce telové produkty. Na dovolenky som si vždy balila iba pantenol a nejaký aloe vera gél. Táto kombinácia sa mi najviac osvedčila. Navyše slúžila aj ako prvá pomoc v prípade malého poranenia.

 

Tento rok som si so sebou pribalila aj  Weleda mlieko po opaľovaní, a bola som nadšená. Je to môj favorit z celej slnečnej rady. Mlieko má ľahkú gélovú textúru, a rýchlo sa vstrebáva. Slnkom namáhanú pokožku príjemne ochladí a hydratuje vďaka aloe vera a eukalyptu. Zloženie okrem upokojenia navyše predlžuje opálenie. Určite si ho kúpim aj budúci rok a s cenou 14,99 € za 200 ml ho vrelo odporúčam.

INCI: Voda, Glycerín, Alkohol, Šťava z Aloe vera, Olivový olej, Nezmydliteľný podiel olivového oleja, Betain, Extrakt kvetov/listov/stoniek pŕhľavy malej, Extrakt kvetov/listov/stoniek plesnivca alpského, Guma Sclerotiumrofsii, Xantanová guma, Lysolecithin, Glycerylkaprylát, Vône Limonen*, Linalool*, Citronelol*, Benzyl Benzoát*, Benzyl Salicylát*, Geraniol*, Citral*, Farnesol*. *z prírodných éterických olejov1 thought on “Prírodná kozmetika Weleda a jej produkty na opaľovanie.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.