Najčastejšie chyby v starostlivosti o pleť.

Ahojte kočky aj Vy venujete príliš veľa času do starostlivosti o svoju pleť a aj tak nie ste s jej vzhľadom stále spokojné? Tak možno v tomto článku nájdete príčinu Vašej nespokojnostiK dosiahnutiu zdravej pokožky je najdôležitejšie hlavne správne domáce ošetrovanie. Ak nemáte správne produkty a vhodnú rutinu pleť bude trpieť čo sa odzrkadlí aj na jej vzhľade. Tvár máme iba jednu tak sa o ňu starajme poriadne ako si to aj zaslúži.

Pod rutinou si netreba predstavovať len kozmetické prípravky, ale aj Vašu životosprávu, ktorá má väčší vplyv na kvalitu Vašej pleti ako samotné prípravky. Tvár je ako kniha z ktorej sa dá veľmi ľahko čítať. Máte radi smiech? Prezradia Vás očné vrásky. Milujete opaľovanie? Celoročne snedá pokožka to napovie. Prežúrovaná noc alebo starosti? Kruhy pod očami ala Derrick neoklamete . A takto by som mohla pokračovať ďalej. Poďme sa teda bližšie pozrieť na tie neresti, ktoré páchajú najviac škody na našej pleti.

Produkty, ktoré nie sú vhodné pre Váš typ pokožky

Vždy by ste mali poznať Váš typ pleti a ten rešpektovať pri výbere produktov. Ak Vás občas trápi nejaký zápal na tvári neznamená to, že máte automaticky akné a potrebujete stiahnuť maz z celej tváre. Prípravky, ktoré nie sú určené pre Váš typ pleti Vám nielen že nepomôžu, ale ešte narobia škody, ktoré bude treba napraviť. Takže pri kúpe nových vecí sa nesnažte oklamať a kupujte iba to čo naozaj potrebujte.  Ak máte pochybnosti o tom, ktorý typ pleti máte radšej si dajte urobiť diagnostiku pleti kde Vám kozmetička správne určí ako typ tak aj odporučí vhodné produkty. Tu sa zaraďuje aj dekoratívna kozmetika ak používate nesprávny make-up k Vášmu typu pleti iba Vám škodí a nevyzerá na Vás dobre. Ak ste si není istá aký typ pleti máte pozrite na článok o jej diagnostike http://happynewskin.com/ako-spravne-diagnostikovat-typ-svojej-pleti/

Nesprávne odličovanie pleti

Odličovanie pleti je najdôležitejším krokom v domácej starostlivosti. Ak na čistenie pleti používate výhradne micelárnu vodu, alebo čistiace obrúsky je najvyšší čas kúpiť vhodné produkty podľa vášho aktuálneho stavu a typu pleti.

Vytláčanie

Myslím, že toto netreba predstavovať. Ale mali by ste sa prestať obhajovať a byť k sebe úprimné. Doma nikdy nedodržíte postup a hygienu ako kozmetička v salóne. Vo Vašich očiach je to odstránenie čiernych bodiek alebo zapálenej vyrážky v reči Vašej koži je to šoková terapia, ktorá zanechá stopy. A to sú baktérie, ktoré spôsobia ešte väčší zápal a bolesť. Opätovné vytláčanie jedného miesta neprimeranou silou spôsobuje jazvy. Pokožka sa Nám neustále obnovuje a aj keď máte najväčšiu vyrážku nechajte ju tak pleť si s ňou poradí sama a ešte lepšie ako Vy.

Pár dní ju síce bude vidno cez make-up ale to sa dá prežiť. A zahojí sa krásne bez toho, aby bolo vidno, že nejaká vyrážka tam niekedy vôbec bola. Ak tlačíte dookola na jedno miesto narušíte kolagénové a elastínové vlákna nezvratným spôsobom a už sa to zahojí iba v podobe jaziev. A odstránenie jaziev je finančne veľmi náročné a bolestivé. A aby Vám nebolo ľúto keď sa budete líčiť treba ich viac zakrývať, lebo sú  ešte aj pigmentované. Tak Vám to naozaj stojí zato?

odličovanie pleti vodou

Používanie príliš teplej vody

Tvár by sa mala umývať iba vlažnou alebo studenou vodou. Ak používate príliš teplú vodu, lebo milujete pocit keď je Vaša pleť napnutá po jej použití verte, že máte zakúpený lístok na rýchlu cestu k dehydratácií. Pri používaní príliš teplej vody sa Nám roztiahnu póry a voda sa rýchlejšie vstrebáva do kožných buniek. Poviete si fajn však voda hydratuje prečo by to malo škodiť. Čistá voda by problém nebol, ale chemické látky v nej obsiahnuté na čele s chlórom už áno. Pretože hlavne chlór Nám z pleti odstraňuje Náš ochranný film a narušuje keratín, ktorý je zodpovedný za hydratáciu pokožky tým, že bráni odparovaniu vody. Keď sa chlór vstrebe vysychajú a postupne odumierajú zdravé bunky pokožky čo na jej povrchu spôsobuje suchú a šupinatú kožu. Pri príliš teplej vode si môžete spôsobiť až ekzém. Príliš teplá voda na seba viaže molekuly vody z hlbších vrstiev pokožky a podporuje transepidermálnu stratu vody. Takže odteraz iba vlažná alebo studená voda 🙂

Peelingy používate príliš často a príliš drsné

Pri nadmernom používaní tohto produktu sa Vám miesto hladkej pokožky odvďačí Vaša koža neustálym podráždením, svrbením a často aj začervenaním. Vy možno milujete pocit napnutej a hladkej pokožky, ale treba aj rešpektovať to čo sa na povrchu pokožky nachádza nielen to nezmyselne odstraňovať. Ak neviete ako často by ste mali používať peeling kuknite na starší článok, ktorý vám pomôže sa v nich zorientovať.

Príliš časté striedanie produktov

Ak stále meníte kozmetické produkty, lebo Vám nič nie je dobré v kúpeľni sa Vám hromadí množstvo kozmetiky a nie ste spokojná s tým čo vidíte v zrkadle mali by ste dať na chvíľu stopku. Keď rýchlo striedate produkty, ktoré nanášate na tvár nedávate im ani šancu, aby robili svoju prácu. Nato, aby bol produkt účinný potrebuje aj čas a ak mu ho nedoprajete a iba kombinujete tá pleť už vlastne ani nevie s čím ste jej chceli pomôcť. Lebo na jej povrchu je také množstvo látok, ktoré nedokáže spracovať a tie už reagujú na seba navzájom. Preto keď začnete používať nový krém / sérum doprajte im aspoň tri týždne ak ani po tomto čase nevidíte ani najmenší náznak zlepšenia potom môžte prejsť na nový. Bez toho, aby ste používali produkt pravidelne mu nedávate šancu ukázať sa v plnej sile čo môže dokázať.

Nedostatočná hygiena

Poď ňou si vieme predstaviť spanie v make-upe, každodenné skúmanie svojej pleti hmatom bez ohľadu nato či sú Vaše ruky umyté alebo nie, nedostatočné umývanie kozmetických pomôcok. Veď ten nový prírastok na tvári v podobe vyrážky musíte preveriť, alebo ešte horšie vytlačiť. Takisto sa tu nachádza aj podvedomé chytanie tváre. A tiež používanie dekoratívnej kozmetiky, ktorá je po expirácií. Na konci tohto nemilého rebríčka nájdeme aj špinavý telefón, ktorý sa dotýka pokožky (čo je nesprávne ). Ak sa chcete dotýkať tváre tak iba čistými rukami. Naučte to aj svoje polovičky. Na tvári sa usadí dosť špiny z vonkajšieho prostredia nemusíme si ju k tomu zanášať aj sami. Samozrejmosťou by mal byť aj samostatný uteráčik na tvár, ktorý sa mení denne.

Ak ste sa aj Vy našli aspoň v jednom bode dajte mi vedieť v ktorom. Garantujem Vám ak hocičo z vyššie spomenutých bodov prestanete robiť Vaša pleť sa zlepší. A to určite stojí za vyskúšanie čo poviete? 🙂2 thoughts on “Najčastejšie chyby v starostlivosti o pleť.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.