Hĺbkové čistenie pleti bez vytláčania? Tajomstvo menom MC 110 od Biologique Recherche

V tejto sekcii článkov by som Vám rada predstavila svoje skúsenosti s rôznymi kozmetickými procedúrami, ktoré som absolvovala a do budúcnosti ešte aj absolvujem. Ak práve rozmýšľate nad zmenou alebo len chcete vyskúšať niečo nové a intenzívnejšie verím, že Vám to pomôže. Objavíte zopár veľmi kvalitných značiek, ktoré podľa mňa nie vždy majú toľko pozornosti ako by si zaslúžili. A začať by som chcela asi tou, ktorá prekvapila najviac. A ňou je francúzska profesionálna značka Biologique Recherche a jej ošetrenie MC 110.

Biologique Recherche

Značku som poznala dlhšie iba zo zahraničia a myslela som, že u Nás ešte nie je dostupná. Teda až do momentu kým som nenarazila na spomenutie značky v jednej diskusii na stránke mojasvadba.sk. Okamžite som klikla na stránky spomenutého štúdia Vitality a o týždeň som už mala prvý termín. Salón sa nachádza v Petržalke na prízemí bytového domu na Tupolevovej ulici. S touto značkou pracuje len jedna kozmetička v salóne takže v prípade záujmu Vás bude ošetrovať tá istá ako aj mňa.

Ako prebiehalo ošetrenie MC 110?

Ošetrenie som chcela hydratačné, ale kozmetička ma presvedčila, že potrebujem viac čistenie a odporučila mi ošetrenie MC 110. Chvíľu som mala obavy nakoľko čistenie nemám v obľube, ale hneď mi bolo vysvetlené, že sa nie je čoho báť. A mala pravdu značka ma jedinečný koncept a žiadne naparovanie ani bolestivé vytláčanie v ich ošetreniach nenájdete. Ošetrenie sa začalo veľmi relaxačným a dôsledným odlíčením pleti ako aj celého dekoltu začo si ma hneď získali. Ako jediná značka mi počas odlíčenia pretočili hlavu a odlíčili aj krk zo zadu. Za takú precíznosť ich veľmi chválim.

Nasledoval peeling, ale nebol to klasický zrniečkový, ktorý sa masíroval na tvári. Bol to exfoliačný toner, ktorý sa vtláčala do pleti. Táto vodička je vlajkový produkt celej značky a volá sa Lotion P 50. Je to pleťová voda a peeling v jednom a pomáha udržovať pH pleti a tým udržiava prirodzený hydrolipický film. Hydratuje a zároveň reguluje nadmernú tvorbu mazu. Smrdí ako ocot a po pár minútach na tvári aj nepríjemne štípe, ale nie je to nič extrémne. Používam ho už aj v doma a je to úžasná vecička, ktorá stojí za vyskúšanie. Neskôr bude aj samostatná recenzia o ňom.

Po dobe pôsobenia sa nastrieka na tvár nejaký upokojujúci produkt a ide sa ďalej.

A teraz prichádza na rad najväčšie prekvapenie miesto naparovania a toho aby Vám nečistoty vytláčali von z pleti Vy si v kľude ležíte a ešte Vás masírujú áno čítate správne masírujú 🙂 Značka verí, že vytláčaním sa zápaly iba zatlačia hlbšie čo zhorší jej celkový stav.  Takže ju pomocou špecialných ťahov a lymfatického systému kde sa tlakom zavedú nečistoty vyčistia omnoho šetrnejšie. Počas masáže sa používa produkt, ktorý v kombinácii s P50 intenzívne štípe, ale iba prvých pár minút ku koncu masáže si nato ani nespomeniete. Začína sa od dekoltu a postupne sa ide až na čelo.

Po skončení masáže sa nanesie na tvár maska a na záver sa na vyčistenú pleť aplikuje krém.

Celá procedúra trvá hodinku a pol a stojí 59€

Oplatí sa ošetrenie MC 110 od Biologique Recherche?

Úprimne mala som nedôveru v dokonale vyčistenú pleť bez vytláčania avšak výsledok viac než prekvapil. Po ošetrení bola pleť asi dve hodinky mierne červená a na druhý deň bola úplne bez podráždenia. Na druhý deň vyzerala veľmi dobre. Výrazný efekt vydržal až týždeň po ošetrení. Všimla som si, že aj menšie pigmentácie zmizli. Po klasickom čistení som mávala v deň ošetrenia aj mierne opuchy a na druhý deň vždy vybehli menšie zápaly, alebo bola pokožka ešte podráždená tu sa mi to ani po dvoch ošetreniach nestalo. Nehovoriac o tom, že počas klasického ošetrenia som miesto relaxu trpela a čakala kedy ošetrenie skončí. Takže ak máte podobné skúsenosti a objednávali ste sa na čistenie zásadne v Piatok nech sa cez víkend pokožka ukľudní mám pre Vás riešenie 🙂

Cena ošetrenia je podľa mňa úplne adekvátna. Kozmetika Biologique Recherche je veľmi účinná neobsahuje žiadne parfumácie ani farbivá, ktoré sú najčastejšie zodpovedné za alergické reakcie. Kozmetička bola takisto veľmi príjemná a profesionálna. Neviem ako by si ošetrenie poradilo s veľmi zanesenou a upchatou pleťou možno majú aj silnejšie ošetrenia. Jediné čo by som zmenila bolo používanie kozmetických hubiek pri umývaní produktov za uteráky, ktoré sú sterilnejšie a aj príjemnejšie. Možno to je iba moja profesionálna deformácia, ale podľa mňa hubky už do tohto storočia nepatria.

Tiež ma nemilo prekvapil fakt že v salóne sa nedá platiť kartou ale iba v hotovosti čo je pri drahších ošetreniach a produktoch podľa mňa samozrejmosť. Inak veľmi odporúčam. 🙂 Ošetrenie naozaj stojí za vyskúšanie. Ako aj samotné produkty značky.

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.