ENVY THERAPY MEZO STAMP

Mezoterapiu som spomínala na blogu už viackrát, ale doteraz to boli len všeobecné odporúčania, alebo pomôcky ktoré sa mi osvedčili. Dnes Vám však predstavím celý koncept domácej mezoterapie od slovenskej značky Envy Therapy. Viac o značke sa dozviete v tomto článku https://happynewskin.com/envy-therapy-brightening-a-clearing-sera/ .

mezo stamp

Základ mezoterapie je dopraviť do pokožky množstvo vysoko koncentrovaných aktívnych látok s veľkou molekulárnou veľkosťou, ktoré ju okamžite a dlhodobo vyživia. Procedúra je založená na poznatkoch medicínskej mezoterapie aplikovanej dermatológmi. V medicíne sa k mezoterapii využívajú špeciálne pištole, kedy sa za krátku dobu rovnomerne aplikuje sterilné sérum do hlbokých vrstiev pokožky. Mezoterapia je natoľko účinná a obľúbená, že sa postupne z dermatologických ambulancií modifikovala aj do kozmetických salónov, a neskôr aj do domáceho prostredia.

Ako funguje mezo stamp?

Na domácu mezoterapiu existujú 3 základné pomôcky: dermavalček, pečiatky a mezo stamp. Mezo stamp je spomedzi nich najjednoduchší. Prečo? Lebo v jednom kroku zároveň jemne perforujete pokožku a zapracujete aktívne látky do nej. Cena Envy Therapy Mezo stamp je 24€.

Mezo stamp je praktický aj z toho hľadiska, že pri jeho používaní je najmenšie riziko poranenia pokožky. Dermavalčeky pri aplikácií jemne zatrhávajú pokožku a môžu spôsobiť mikroranky. Klasickou dermapečiatkou si viete tiež spôsobiť chrasty neprimeraným tlakom a silou. Pri mezo stampe sú titánové ihličky veľkosti 0,25mm upevnené na pružine takže tlak je regulovaný. Riziko poranenia je preto minimálne.

Pre koho je vhodný mezo stamp?

Domáca mezoterapia je vhodná pre všetky typy pleti, pokiaľ máte zdravú pleť. V prípade, že trpíte akné, rosaceou, alebo iným ochorením pokožky neskúšajte prosím mezo stamp, ani žiadnu inú pomôcku. Sama som používala mezo stamp iba lokálne na tvári a celom krku. Líca kde mám rosaceu som vynechala.

Za úspechom procedúry sa skrýva stimulovanie prirodzených regeneračných procesov. Vďaka cielenému podráždeniu pokožky obranný mechanizmus vytvorí nový kolagén a pokožka získa zdravý a žiarivý vzhľad. V prípade chronických ochorení pokožky je jej regenerácia už poškodená, a mezoterapiou by ste ju zbytočne oslabili.

Ako by som mala používať mezo stamp?

Mezo stamp je balený sterilne, pokiaľ ho neplánujete hneď použiť, tak ho zbytočne neotvárajte. Procedúru odporúčam zaradiť skôr do večernej rutiny. Po vpichoch môže byť pokožka jemne prekrvená a začervenaná, počas spánku sa ale stihne zregenerovať. Bezprostredne po mezoterapii navyše nie je vhodné použiť make-up. Stamp používajte na odlíčenú a vydenzifikovanú pleť. Prečo treba aj dezinfikovať sa dozviete v tomto článku https://happynewskin.com/mezoterapia/.

Pred použitím vytiahnite zadný kryt stampu, a nalejte tam aktívne sérum. Sterilné anti age ampule priložte o vnútornú stranu mezo stampu a počkajte kým sa vyprázdni obsah ampule. Ak by ste kolmo otočili ampulku, alebo ňou triasli, tak vám v nej vznikne vzduchová bublina a budete ju dlhšie dávkovať. Ak chcete použiť vlastné sérum, a nie Envy Therapy, potom v tomto prípade balenie obsahuje aj praktický lievik. Zasadíte ho do stampu a nalejete si žiadané množstvo produktu.

Pečiatkovanie odporúčam začať od periférie tváre smerom k stredu. Tak si nebudete tieniť rukou na pokožku a rovnomerne ošetríte celú plochu tváre. Miesta kde chcete dosiahnuť najlepší efekt môžte perforovať viackrát. Vďaka malému priemeru stampu môžete ošetriť aj očné okolie. Nezabúdajte aj na horné viečka. Dávajte si však pozor na jazvy a znamienka, tie sa nemôžu prepichovať.

Ako sa starať o mezo stamp?

Bezprostredne po použití by ste mali stamp opláchnuť teplou vodou. Následne vydenzifikovať celé vnútro aj aplikátor s ihličkami. Otočte ho tak aby boli ihličky smerom hore a nechajte ho spontánne vyschnúť. Neuzatvárajte ihly krytom. Vo vlhkom prostredí by mohli vzniknúť baktérie. Na type dezifenkcii nezáleží, stamp je z kvalitného titánu a nepoškodí sa čistením. Envy Therapy Antiaging ampule majú výhodu, že majú hnedú farbu takže cez priehľadný plast uvidíte či ste stamp dôkladne umyli, alebo nie. Pri pravidelnom používaní ihly postupne menia svoju hrúbku a strácajú účinnosť, preto je optimálne stamp po 3 až 4 mesiacoch používania vymeniť.

Používanie stampu je dosť aj o zvyku. Treba s ním pracovať rýchlo inak Vám bude vytekať sérum cez pružinu a ihličky. Prvé použitia môžete vyskúšať aj tak, že stamp použijete bez jeho naplnenia a sérum nanesiete zvlášť na pokožku.

Envy Therapy® 7 Days Antiaging Ampoules

Celkový efekt z domácej mezoterapie je podmienený nielen pomôckou, ale hlavne sérom ktoré pri nej aplikujete. Séra, ktoré používate pri domácej mezoterapii by mali byť sterilne balené a nemali by obsahovať žiadne parfumácie, farbivá ani žiadne škodlivé látky. Ak by ste chceli použiť do stampu inú značku sér ako je Envy Therapy, tak problém by mohla byť aj samotná konzistencia produktu. Ak by bolo sérum veľmi hutné s obsahom silikónov, potom by neprešlo cez hlavicu a ostalo by v stampe. Veľmi tekuté sérum by naopak rýchlo pretieklo.

Envy Therapy zatiaľ ponúka iba Antiaging ampule, ale čoskoro uvedú na trh aj ďalšie druhy , ktoré doplnia ich portfólio produktov. Cena ampúl je 79€. Môžete ich používať aj bez stampu, ako týždňovú kúru. Objem každej ampule je 2ml čo je dostatočné množstvo na 2 použitia. V balení nájdete plastový uzáver, ktorým môžete po prvej aplikácií uzavrieť produkt. Do stampu sú ideálne nielen kvôli hlavným aktívnym látkam, ktoré podporia regeneráciu pokožky, ale aj konzistencii, ktorá nie je ani úplne tekutá, zároveň ani príliš hutná.

INCI: Aqua, Hydrolized Glycosaminoglycans, Propylene Glycol, Glycerin, Hydrolyzed Elastin, Hydrolized Collagen, Polyglyceryl-4 Caprate, Sodium Hyaluronate, Pentylene Glycol, Hydroxyethyl Cellulose, Phenoxyethanol, Benzyl alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

Na aký typ pleti sú 7 days intensive ampoules vhodné?

Podľa mňa ampule bez problémov sadnú každému typu pleti. Hlavné aktívne látky tvoria morský kolagén, glykozaminoglykány, elastín, kyselina hyalúronová, glycerín a vitamín E. Vďaka nim pokožka získa lepšiu elasticitu, pevnosť, hydratáciu a jas. Vrásky budú jemnejšie a pokožka bude žiariť.

Ak máte pocit, že vaša pokožka potrebuje intenzívnejšiu starostlivosť a vzpruhu táto intenzívna kúra bude pre Vás ideálna. Je časovo nenáročná, môžete ju použiť od tváre až po dekolt, a efekt vidíte už po prvom použití. Ak by ste chceli vyskúšať produkty na domácu mezoterapiu aktuálne si v Envy Therapy pripravili akciu na domáce balíky, kde viete tieto produkty zakúpiť s 20% zľavou. Všetky varianty balíkov nájdete na tomto webe https://www.envytherapy.com/sk/combos .4 thoughts on “ENVY THERAPY MEZO STAMP”

  • Dobry den, ja by som sa chcela opytat na nazor pouzitia Vitaboost C Concentrate, ktory odporucaju aj do Mezo Stampu. Rada by som pouzila takuto formulaciu po mezoterapii (kvoli redukcii pigmentovych skrvn), avsak sa obavam silneho podrazdenia, kedze vitamin C drazdi plet aj ked nie je perforovana. Je odporucane davat na takuto podrazdenu plet ihlickami takuto ucinnu latku?
    Dakujem velmi pekne za odpoved.
    Sona

    • Dobrý deň, Vitabost C som mala iba v pôvodnej formulácií, ktorá sa asi mesiac dozadu inovovala. Teraz by mal byť produkt viac tekutý, a vhodný aj na použitie do mezostampu. Ak nemáte veľmi reaktívnu pokožku, zápaly alebo viditeľné cievky na pleti a počas dňa používate SPF ochranu nevidím problém v kombinácií mezostampu spolu s Vitaboostom. Aplikáciu by som odporučila zaradiť do večernej rutiny, kedy prípadné začervenanie odoznie.

  • Vyskúšala som a môžem tiež len odporúčať. Šikovný spôsob ako si takú lepšiu salónovú starostlivosť spraviť aj doma. Pleť som mala príjemne hydratovanú. Čakala som začervenanie, ale nebolo vôbec 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.