Lebo len zdravá pleť je krásna pleť

Pat Mcgrath Skin Fetish Sublime Perfection Blurring Under Eye Duo a Highlighter a Balm Duo.

Spread the love

Ak mám slabosť na nejakú značku dekoratívnej kozmetiky rozhodne ňou je Pat Mcgrath. Britská ikona medzi vizážistami nastavila od vzniku svojej línie latku kvality veľmi vysoko. Prezentácia firmy na sociálnych sieťach ako aj produkty samotné sú veľmi jedinečné. V dnešnej recenzii sa dozviete ako som bola spokojná s jej najnovším produktom korektorom pod oči spolu s púdrom. Produkty som objednávala priamo cez jej stránku www.patmcgrath.com. Cena samotného korektoru je 31€ a púdra 29€. Doprava a ostatné poplatky stoja 10,80€. Aktuálne eshop ponúka oba produkty za 50€.Ja som objednávala so zľavou, ktorú som získala vďaka newslettru a mala som 6€ zľavu. Ak plánujete kúpu jej produktov odporúčam sa prihlásiť na odber noviniek, často ponúka cez ne zľavové kódy. Všetky objednávky cez jej stránku boli zatiaľ bezproblémové, a do týždňa doručené.

Sublime Perfection Concealer

Ak si na niečom dáva Pat Mcgrath zvlášť záležať je to vizuálna stránka jej produktov. Samotné papierové krabičky sú detailne a veľmi luxusne spracované. Majú efektný matný čierny obal a zlaté nálepky so základnými informáciami. Oba produkty som dostala zabalené v zlatom sáčku spolu s trblietkami. 😀

Všetky dostupné odtiene Sublime Perfection Concealer.

Korektor ma zaujal svojím balením, ktoré je prekvapivo zo skla. Odolné a hrubé sklo umocňuje luxusný dojem zo značky. Oceňujem na ňom aj oválne dno, vďaka nemu sa ku koncu spotreby dostanete ku zvyškom korektoru. Objem balenia je 5ml, čo je podľa mňa priemer na trhu. Sublime Perfection Concealer sa predáva až v 36 odtieňoch ktoré sú na webe v prehľadných kategóriach. A to light, light medium, medium, medium deep a deep. Ja som si vybrala farbu L5 a sadla mi dokonale. Farba je presne taká ako ukazuje vizuál na webe začo dávam pomyselný palec hore.

Ako sa mi pracovalo s Sublime Perfection Concealer?

Korektor má príjemnú krémovú konzistenciu, ktorá napriek plnému krytiu nezasychá rýchlo a výborne sa mi s ním pracuje. Bez ohľadu či som ho zapracovala štetcom, alebo hubkou mal intenzívne a plné krytie. Korektory s vyššou krycou schopnosťou majú tendenciu zaliezať do vrások a v kombinácií s púdrom po pár hodinách nedokonalosti ešte zvýrazňujú. Tu sa mi to nestalo ani raz, a to som ho testovala aj na zrelej pleti.

Korektor obsahuje Vita Serum komplex, ktorý udržiava mladistvý vzhľad pokožky. Aktivujetvorbu ceramidov a vlastnej kyseliny hyalúronovej vďaka čomu zachováva zdravý hydrolipidický kožný film. Patentovaná prášková zmes Flex Form Matrix zas zaisťuje rovnomerné a plné krytie, opticky vyhladzuje štruktúru pleti. Táto jedinečná a flexibilná receptúra dodáva korektoru najlepšie vlastnosti v podobe dlhotrvácnosti a plnej krycej schopnosti. Rovnaké zložky používa Pat aj vo svojom make-upe.

Čo ma na ňom ešte prekvapilo je finiš, nie je ani úplne matný, ani rozžiarujúci. Nepoznám žiadny korektor ku ktorému by som to dokázala prirovnať. Skúšala som ním prekryť aj zápaly, a na tvári vo väčšom množstve držal rovnako dobre ako v jemnej vrstve na očnom okolí. Ak máte silné pigmentácie, alebo melazmu s ktorou si neviete dať rady určite ho odporúčam. Cena sa môže zdať niekomu vysoká, ale na jedno použitie potrebujete minimum produktu. Vzhľadom na high end kategóriu je cena v porovnaní s ostatnými značkami ešte nízka. Jediná nevýhoda Sublime Perfection Concealer je, že korektor oxiduje. A to dosť výrazne. Na videu na instagrame, alebo Facebooku vidíte aký je rozdiel vo farbe korektora, ak sa nanesie o pol hodinu neskôr. Napriek tomu je to jeden z najlepších korektorov čo som kedy mala, a časom si určite objednám nové farby do pracovného kufra. Dlhotrvácnosť a plné krytie či poddajnosť korektora prevyšujú aj výraznú oxidáciu.

Sublime Perfection Under Eye Blurring Powder

Korektor pod očami vždy fixujem transparentným sypkým púdrom a chcela som si vyskúšať nakoľko funkčný bude púder priamo od Pat. Kompaktný púder je dostupný v 3 odtieňoch light, medium a deep. Vybrala som si medium nakoľko light sa mi javil príliš svetlý a málo využiteľný. Robustné balenie púdru je podľa mňa zbytočné. Neverím, že kým produkt spotrebujem to patent otvárania vydrží, a neulomí sa. Vo vnútri vrchnáka nájdete aj malé zrkadielko, ktoré poslúži na kontrolu make-upu počas dňa.

Ako sa pracuje s Under Eye Blurring Powder?

Kvalitou mi veľmi pripomínal hourglass. Aj keď je púder lisovaný má v sebe vlhkosť a veľmi jemne namletý. Nie je intenzívne pigmentovaný a dobre slúži aj na tvári nielen v očnom okolí, kde po čase netvorí suché mapy. Oproti hourglass má jeden výrazný rozdiel, prášivosť. Aj pri najjemnejšej aplikácií a minimálnom tlaku púder veľmi práši. Keby bol lacnejší ani by mi to tak neprekážalo. Pri púdri som už menila optiku na cenu nakoľko balenie obsahuje iba 4 gramy produktu, čo je pri cene 29€ dosť nepomer.

Napriek tomu, že púder nie je transparentný a mám dokonca stredne tmavý odtieň po nanesení na korektor nemení jeho vzhľad ani farbu. Skúšala som ho vrstviť aj na mejkap a mala som rovnakú skúsenosť. Určite fixuje a predĺži už bez toho dlhotrvácny korektor. Under Eye Blurring Powder by som si však znova nekúpila. Rovnakú kvalitu dosiahnem aj pri lacnejších produktoch.

Skin fetish highlighter + balm duo

Rozjasňovače patria u mňa medzi produkty, ktoré používam pomerne málo. Na spánkoch mám veľa jaziev po akné, a lesk navyše zvýrazni nerovnomernú textúru pokožky. Ak už nejaký používam osobne preferujem skôr krémové produkty, ktoré pôsobia prirodzenejšie. A presne taký je aj rozjasňovač od Pat.

Rozjasňujúce duo je balené v elegantnej bielej tyčinke a v strede má vyryté logo značky Pat Mcgrath. Pri vrchnákoch sú aj praktické šípky, ktoré označujú kde sa produkt nachádza. Rozjasňovač má objem 3,5 gramu a balzám 3 gramy. Duo sa predáva v troch farebných prevedeniach nude, golden a bronze. Ja mám najsvetlejší odtieň Nude. Cena rozjasňovaču je 46€.

Ako sa pracuje s Skin Fetish Highlighter a balm duo.

Rozjasňujúce duo môžete vrstviť na seba ak chcete dosiahnuť intezívny výsledok, alebo používať samostatne. Krémový rozjasňovač v odtieni nude má teplú, zlatú farbu a perleťový finiš. Farebne mi pripomínal Watt´s Up rozjasňovač od Benefitu, ktorý má hutnejšiu textúru. Napriek krémovej konzistencii má výdrž až 7/8 hodín v závislosti od použitého podkladu. Najlepšie sa mi aplikoval prstami, kedy sa jemne nahrial. Rozjasňovač má decentnú vanilkovú vôňu.

Transparentný balzám obsahuje kyselinu hyalúronovú, aloe vera a argánový olej. Pri kontakte s pokožkou sa okamžite rozpíja. Neodporúčam ho aplikovať priamo z tuby na make-up, nemáte úplne kontrolu nad množstvom produktu a občas sa rozpije aj podklad. Oproti rozjasňovaču je jeho výdrž kratšia, maximálne 5 hodín. Následne sa absorbuje do pokožky tak, že nie je ani vidieť kde bol balzám aplikovaný. Až na ťažkopádnu manipuláciu keď bolo duo nové mu nemám čo vytknúť. Obal je veľmi pevný,Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.