Estée Lauder Double Wear Nude Cushion Stick

Estée Lauder a jej double wear bol u mňa úplne prvý luxusný make- up, ktorý som si roky dozadu kúpila. Mám ho veľmi rada a nachádza sa aj v mojej profesionálnej výbave pre klientov. Je výnimočný hlavne svojou krycou schopnosťou a trvácnosťou. Vydrží aj vysoké teploty a neobtiera sa.  Keď som zistila, že predstavia novú radu Double Wear Nude veľmi som sa potešila. Ja som si z nej vybrala cushion stick make-up v tyčinke.  Objednávala som ho začiatkom júla cez feelunique.com a so zľavou som zaň zaplatila 25€.

 

Stránka ponúka až 22 odtieňov čo je skvelé, ak poznáte systém číslovania, ktorý je veľmi jednoduchý bez problémov si nájdete správny aj pre seba. Spektrum je bohaté od najsvetlejších po najtmavšie vo všetkých podtónoch. Udávajú sa dvomi číslami medzi ktorými je písmeno. Prvé číslo udáva intenzitu farebného pigmentu, na európskom trhu sú k dispozícií odtiene od 1 po 7.  Najnižšie číslo znamená najsvetlejší odtieň. Písmenom sa označuje podtón vašej pokožky N znamená neutrálny, C studený ladený do ružova a W teplý ladený do žlta. A posledným číslom sa udáva intenzita podtónu . Čím vyššie posledné číslo bude tým tmavší odtieň budete mať.

Ak nechcete riskovať kúpu nesprávneho odtieňa odporúčam navštíviť parfumériu kde predávajú Estée Lauder alebo priamo ich predajňu. Značka používa prístroj iMatch, ktorý odfotí na viacerých miestach vašu pokožku a podľa toho určí, ktorý odtieň bude pre vás najlepší. Pre istotu si vyžiadajte vzorky odporúčaného odtieňa. Ak nemáte možnosť osobne zájsť do predajní veľmi dobre funguje na ich stránke www.esteelauder.com foundation finder. V ňom si zadáte typ pleti, podtón, intenzitu požadovaného krytia a finiš a stránka vám vygeneruje viacero odporúčaní z dekoratívnej línie. Je to vynikajúca pomoc pre nájdenie vhodného produktu pre váš typ pleti.

Double Wear Nude cushion stick s klasickou líniou double wear veľa spoločného nemá preto nechápem prečo ho nepomenovali inak. Napadá ma jedine, že chceli vytvoriť líniu pre suchú a zrelú pleť. Jeho krycia schopnosť je ľahká s rozjasňujúcim finišom. Ak potrebujete väčšie krytie, aj pri väčšom množstve make-upu viete stále dosiahnuť prirodzený efekt. Počas testovania bolo vidno, že na mojej mastnej T-zóne držal horšie ako na suchších lícach. Sľubovaných 8 hodín dokonalého vzhľadu naozaj dodržal pri správnej aplikácií.

V jeho zložení objavíte aj množstvo aktívnych látok, ktoré počas aplikácie ošetrujú vašu pleť. Medzi tie najdôležitejšie patria brazílske vyživujúce Muru-Muru maslo, kyselina linolová a kyselina hyaluronová. Mikro úlomky minerálov sú zas zodpovedné za rozžiarujúci finiš.

Po odstránení vrchnáka nájdete malú špongiu s ktorou by ste si mali make-up nanášať na pleť. Mne však vôbec nevyhovovala. Trvá veľmi dlho, aby ste s ňou precízne  a rovnomerne zapracovali produkt. Špongia je veľmi malá a zle sa s ňou pracuje. Výrobca odporúča naniesť make-up krúživými pohybmi no mne sa viac osvedčilo zatláčanie. Čo sa mi však na nej veľmi páči je, že je odnímateľná. Tento koncept oceňujem hlavne z hygienického hľadiska. Viete si ju po každom použití očistiť ako štetce. Ak potrebujete upraviť malé nedostatky počas dňa je na lokálne použitie fajn, ale na celú tvár som použila radšej štetec.

Jeho dávkovač je mi už sympatický o niečo viac ako špongia. Keď chcete vytlačiť make-up otočíte ho v smere hodinových ručičiek. Ak si náhodou vytlačíte viac produktu ako potrebujete stačí otočiť v protismere a už je späť v balení. Viete si predstaviť keby to tak fungovalo aj s pumpičkou? 🙂 Na celú tvár vám budú stačiť dve dávky. Dávkovač je asi jediné plus oproti klasickému baleniu DW nakoľko ten žiadny nemá. Spotrebou make-upu sa približuje ku špongii a zmenšuje sa veľkosť balenia počas toho v priehľadnej tube vidíte koľko produktu vám ostáva.

Esteé Lauder Double Wear Nude

Vďaka mohutnejšiemu vrchnáku a dávkovaču pôsobí ako klasická 30ml verzia, avšak tu prichádza najväčšie sklamanie. Objem tohto make-upu je iba 14ml.Vďaka tomu sa mení pohľad na cenovku.

Oplatí sa kúpiť Esteé Lauder Double Wear Nude Cushion?

A tu prichádza hlavná otázka, stojí zato si ho kúpiť? Ak máte pleť bez výrazných nedokonalostí ste v strednom veku a vyžadujete od dekoratívnej kozmetiky maximum tak áno. Po správnej aplikácií zanechá make-up krásny finiš a navyše ošetruje pokožku. Dosiahnete s ním ľahko efekt, že na pleti ani žiaden make-up nemáte iba vyzeráte tak skvelo.  Praktické balenie vám nezaberie veľa miesta v kabelke a môžete si v priebehu dňa hocikedy upraviť make-up.

Ak však máte mastný typ pleti a vaša pleť je farebne nejednotná s prípadnými jazvičkami nie je to produkt pre vás. Ak poznáte klasickú líniu okrem množstva odtieňov a mena na obale nič spoločné podľa mňa nemajú. Krytie Vám stačiť nebude a už aj samotné zloženie je určené viac na zrelú a suchú pleť. Neobsahuje síce olejové zložky, ale jeho rozžiarujúci finiš opticky zvýrazní nedostatky na tvári a to predsa nechcete. V tom prípade odporúčam jednoznačne klasiku, ktorú si okamžite zamilujete.

 

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.