Termálne a kvetinové vody

Neviem ako vy, ale ja počas leta obmedzujem množstvo dekoratívnej kozmetiky. Pokiaľ to práca nevyžaduje, chodím úplne bez make-up-u 😀 Denne mám takto navyše pekných pár minút k dobru, ktoré ušetrím pre zmysluplnejšie veci. Čo však cez leto milujem, sú rôzne termálne a kvetinové vody. Je to moja povinná výbava pre okamžitú hydratáciu a osvieženie. 🙂 Keď už mám make-up, tak to slúži aj na jeho zafixovanie. Na trhu je široký výber od čisto prírodných ( ktoré si pri trocha zručnosti a chuti viete vyrobiť aj doma), až po tie sofistikovanejšie, ktoré slúžia na korekciu aktuálnych stavov pleti.

 Takisto rôznorodé sú aj balenia od skla cez plast a až po kovový sprej, od najmenších 50ml, ktoré Vás zachránia počas dlhého letu až po 300 ml. Ja ich nosím so sebou stále. Rada ich využívam aj na schladenie celého tela, nielen tváre, prípadne na očistenie rúk. Rovnako dobre ako na pokožke vedia poslúžiť aj vo vlasoch, kde upokoja zápaly a slúžia ako prevencia na lupiny. Ak používam sťahujúce masky pred umytím si ich nastriekam na tvár a takto si efektívne skrátim dobu umývania.

termálne vody

Moje najobľúbenejšie sú nasledovné – La Roche Posay Anthelios zmatňujúci s SPF 50
La Roche Posay Serozinc s obsahom zinku reguluje tvorbu mazu a tiež dodáva matný vzhľad
Avéne termálna voda
Nobilis Tilia Rúžová kvetová voda
Mario Badescu Facial Spray with aloe, herbs and rosewater
Purity Vision Ružová voda z damašskej ruže
– Dulcia Natural Ružová voda

Aký účinok majú termálne vody na našu pokožku?

Okrem Antheliosu majú všetky široké spektrum využitia.  Môžete si s nimi umývať pleť a predísť dehydratácii pri citlivej pokožke ( viac o tom ako voda z kohútika presušuje v tomto článku,) môžete ich používať ako očné obklady, môžete s nimi zafixovať make-up, môžete s nimi upokojiť poranenú pokožku alebo sa len počas dňa príjemné osviežiť a hydratovať pokožku. Vynikajúce výsledky s nimi dosiahnete aj pri problematickej a aknóznej pleti nakoľko majú protizápalový efekt. Ak máte pleť so sklonom k tvorbe zápalov odporúčala by som vyskúšať Serozinc pomocou neho sa všetky zápaly na tvári lepšie a rýchlejšie regenerujú.

Termálne a kvetinové vody môžete aplikovať viacerými spôsobmi. Či už priamo po odlíčení na pokožku pred aplikáciou séra/krému, alebo nastriekať do krému, ktorý chcete naniesť. Ako fixátor make-upu sa používa na záver líčenia z dostatočnej vzdialenosti od tváre. V priebehu dňa ho môžete použiť opakovane a nenaruší vzhľad vášho make-upu. Jediné načo si treba dávať pozor je, aby bola aplikácia z dostatočnej vzdialenosti. Ak budete používať spreje zblízka vytvoria vám viditeľné mapy na tvári, môžu rozpiť make-up a v prípade kvetinových vôd môžu zanechať lepkavé miesta na pokožke. Okrem termálnej vody je potrebné pri ich aplikácií zavrieť oči a ústa, verte mi aj keď voňajú dobre nechutia tak 😀

Ak nemáte radi sladké vône, tak kvetinové vody nebudú pre vás vhodné. A používajte radšej termálne vody. Všetky spreje sú ľahko dostupné a finančne nenáročné, tak ak ste ich doteraz nepoužívali za mňa odporúčam všetkými desiatimi. Je to produkt, ktorý je vhodný na všetky typy pleti. Ceny som neuvádzala naschvál nakoľko podľa predajných miest sú dosť odlišné. Kvôli oblému obalu nebolo možné odfotografovať ani zloženie jednotlivých sprejov. Ja si leto bez nich už neviem predstaviť. A ako ste na tom vy s ich používaním? Používate ich alebo vôbec?1 thought on “Termálne a kvetinové vody”

  • Tieto vody používam hlavne v lete na osvieženie a tiež pred aplikáciou pleťových olejov. Niekedy ich používam aj na tú fixáciu make-upu, ale nejako extra nefungujú. Mám veľmi rada ružovú vodu Dulcia, tá sa mi fakt páči.
    Bianka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.