Lebo len zdravá pleť je krásna pleť

Odličovacie obrúsky, najhorší produkt pre Vašu pokožku.

Ako som už v nejednom článku zdôrazňovala, odlíčenie pleti je prvý a najdôležitejší krok pre zdravú pokožku. Nedá sa nijakým spôsobom nahradiť a ani oklamať. Treba tomu jednoducho venovať čas a správne prípravky. Ak vám na pleti ostávajú zvyšky make-upu, tak je len otázka času kedy sa z neho vytvoria zápaly. Keď čistíme pleť príliš často môžeme si ich vytvoriť rovnako ľahko. Dvakrát denne je úplne ideálne. Príliš častým čistením narúšate ochranný hydrolipidický film a pleť stráca svoju obranyschopnosť. Dnes by som vám chcela predstaviť produkt, ktorý na dennú rutinu nie je vôbec vhodný.  Sú to odličovacie obrúsky.

Prečo nie sú odličovacie obrúsky vhodné na denné použitie?

Ja viem ako pohodlne to znie, že jeden produkt dokonale odstráni všetky nečistoty. V tomto prípade sa však pohodlnosť nevypláca. Obrúsky odstránia nielen nečistoty a make-up, ale rovanko ako micelárna voda aj narušia jej ochranný film.

Už ich samotné používanie je nepríjemné. Obrúsky obsahujú málo tekutiny a sú skôr suché. Musíte si s nimi doslova drhnúť pleť, aby ste ju očistili. Obsahujú vysoké percento alkoholu, alebo parfumácií, ktoré podporujú dehydratáciu pokožky a môžu vyvolať alergickú reakciu. Ich balenie nie je ani hygienické. V porovnaní s ostatnými odličovačmi sa  do nich dokážu dostať mikróby veľmi ľahko. Ak si kupujete veľké balenia, posledné kusy sú už neustálym otváraním takmer suché a môžete ich vyhodiť. Ich nevýhodou je aj cena, na počet použití sú pomerne drahé. A v neposlednom rade nie sú ani ekologické.

Ak vám po odlíčení ostane pleť napnutá a máte okamžitú potrebu použiť krém, tak používate nesprávne produkty. Viac o tom ako by správne čistenie pleti malo vyzerať sa dočítate v tomto článku http://happynewskin.com/cistenie-pleti-zaklad-k-zdravej-pokozke/.

Načo by som chcela upozorniť je, že neraz mi klienti povedali, ako používajú detské obrúsky na odličovanie:  „Však keď sú na detskú pleť, budú aj na tú moju v poriadku.“ Prosím vás, toto určite nerobte. Detské vlhčené obrúsky sú určené na detské zadočky, nie na vašu tvár. Majú antiseptické zloženie, ktoré chránia pred zaparením, ale na pleť sú agresívne.

Aby som ich len nezatracovala, musím uznať, že niekedy majú aj svoju výhodu. Keď máte vhodnú a pravidelnú kozmetickú rutinu a použijete ich šetrne, malý prehrešok pleť zvládne aj bez následkov. Vhodné sú pri cestovaní, kde je stále lepšie trochu agresívnejšie čistenie pleti ako žiadne.  Napríklad po dlhom lete, alebo pri kempovaní. Takisto pre vizážistov, pretože zaberú menej miesta už v beztak ťažkej výbave. Ale inak sa do nich neoplatí investovať.

Please follow and like us:
error


4 thoughts on “Odličovacie obrúsky, najhorší produkt pre Vašu pokožku.”

  • ahoj,ja sa odlicujem pletovym olejom,necham to posobit a ten olej potom prave zotieram tymito odlicovacimi obruskami,potom este navlhcim tampon micelarkou a prejdem nim po pleti,aby sa docistila umyjem vodou a ,nasledne dam tonikum z ruzovej vody ,takze to asi nie je spravne? Dnes som si kupila cistiaci krem od Dermacolu,tak namiesto micelarky pouzijem asi ten,to bude lepsie,ci to striedat? dakujem

    • Ahoj Janka. A aký máš typ pleti? Podľa toho by som Ti vedela lepšie poradiť ako kombinovať produkty. Každopádne odličovacie obrúsky by som úplne vyradila z čistenia pleti. Zbytočne si len nimi predražuješ starostlivosť. Radšej si kúp mušelínové uteráky a každý deň používaj jeden čistý pri odlíčení.

  • Súhlasím, obrúsky nemám rada a používam ich len výnimočne počas dovolenky alebo ak idem niekam na pár dní. To drhnutie pleti sa mi vôbec nepáči a celkovo si myslím, že obrúsky pleť dosť zanášajú, nevyčistia ju poriadne. Najradšej mám odličovacie mlieka alebo najnovšie krémy či oleje.
    Bianka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


error

Enjoy this blog? Please spread the word :)