IT Cosmetics pod lupou :)

Poznáte ten pocit keď na Vás vykukuje jeden produkt alebo značka toľkokrát až si poviete ok vyskúšam to či je to naozaj taký zázrak? Tak presne to sa mi stalo s IT Cosmetics. Či to bol instagram alebo You Tube začala som ho registrovať a neskôr aj cielene vyhľadávať recenzie či to nie je iba ďalší zaplatený marketing pri zlom produkte. V tomto prípade, ale bolo tých recenzií toľko, že som ho MUSELA vyskúšať 😀 A tak som po menšom prieskume trhu objavila stránku, ktorá zasielala aj ku Nám bez poštovného, ktoré by Vás odradilo si produkt zakúpiť.

Stránka bola www.beautylish.com s ktorou som bola nadmieru spokojná. Komunikácia, spracovanie objednávky, tracking bez príplatku ako aj precízne balenie jednotlivých produktov si ma hneď získali. Stránka je americká a pri objednávke nad 50 € neplatíte poštovné začo dávam obrovský LIKE. A teraz sa poďme bližšie pozrieť nato čo som si objednala 🙂

YOUR SKIN BUT BETTER SPF 50 CC CREAM

Objednala som si cestovné balenie pre prípad ak by nesadol, aby som nemala doma zas zbytočný produkt, ktorý neminiem. Veľkosť je 12 ml a cena 15 dolárov. V porovnaní s klasickými 30 až 50 ml je dosť drahé. Normálne balenie stojí 38 dolárov za 32 ml. Krém sa prezentuje ako všetko čo ste kedy potrebovali na svoju pleť v jednom. Má zlepšiť hydratáciu zároveň zanechať Vašu pleť matnú, zmenšiť póry, zjednotiť tón pleti a aj vyrovnať vrásky. Tomu zodpovedá asi aj množstvo použitých látok na obale. Toto je rozhodne najviac zložiek čo som kedy na jednom obale videla. Posúďte sami, to množstvo je neuveriteľné.

Snažila som sa to aj napočítať zložky, ale už sa mi krížil zrak pri tom mini písme 😀 Na ich oficiálnej webstránke sú k dispozícií, ak by Vás zaujímalo presné zloženie. Nato, že je to cc krém a nie make-up má dosť vysoké krytie čo môže byť výhoda pri potrebe vyššieho krytia a problematickej pleti, ale zároveň aj opak pri zdravej pleti kedy ťažko získate prirodzený efekt. Mňa potešila jeho schopnosť efektívne zakryť začervenanie tváre aj pri malom množstve. Ja som si objednala odtieň light čo bol druhý najsvetlejší v ponuke. Keď mám teraz mierne opálenú pokožku tak vcelku sadol na jar by som mala hlavu v smútku. Prekvapilo ma, že je viac teplý a do žlta ako je náhľad na stránke kde sa javí skôr do studena.

Ja mám neutrálny podtón takže mne sadne takmer všetko, ale ak by ste si ho chceli objednať odporúčam vyhľadať aj video konkrétneho odtieňu, aby ste mali istotu ako to skutočne vyzerá. Pri nanášaní sa mierne leskne, ale po chvíli získa matný vzhľad. Ak potrebujete niektoré miesto zakryť viac už sa s Ním nepracuje až tak dobre a ostávajú viditelné mapky. V tom prípade odporúčam kombinovať radšej s korektorom. Trvácnosť mal vcelku dobrú aj pri vysokých teplotách. Avšak bolo vidno, že na T-zóne sa držal horšie.

Najviac ma na ňom asi potešil SPF 50 minerálny ochranný faktor. Používala som ho dva týždne vkuse či uvidím reklamované zlepšenie, ale žiaľ nič sa neudialo. Naopak v treťom týždni som si všimla, že som mala z neho dosť zanesené póry a už ani tak dobre nesedel a iba zvýraznil vrásky.  Takže žiadny zázrak sa u mňa nakoniec nekonal a za seba ho pri tej cene určite neodporúčam.

CELEBRATION FOUNDATION ILLUMINATION

Ako druhú vec som si od IT Cosmetics zakúpila tento púder. A musím uznať, že so žiadnymi očakávaniami oproti CC krému ma veľmi prekvapil. Tiež som si vybrala odtieň light.  Stál 35 dolárov za 9 gramov čím hneď na začiatku získavame príjemnejší priemer na objem produktu. Oproti krému je farba presne ako v náhľade svetlá a studená. Púder má veľmi netypickú konzistenciu. Je to klasický lisovaný púder avšak nie je úplne suchý ako by ste očakávali. Pojem hydratačný sa v názve nachádza právom. Po nanesení na pleť som vôbec nemala pocit, že je to púder. Skôr mi to pripomínalo kompaktný make-up keď už ho máte nejaký čas otvorený. Na pleti je veľmi príjemný a vôbec ju nepresušuje. Mnohé určité poteší, že neobsahuje žiadny mastenec (TALC). Zvyšok zloženia nájdete na spodnej fotke.

Balenie je prevedené prakticky. Vo vnútri sa nachádza zrkadlo vo vrchnáčiku a pod púdrom štetec na samotnú aplikáciu. Štetec má výborný tvar a kvalitné štetinky. Otvára sa veľmi ľahko. Trvácnosť je vynikajúca ako aj efekt na pleti. Dokonale prekryje väčšie póry bez umelého výrazu. Pri pravidelnom používaní neupchával póry. Jediné čo by som dala ako mínus v tomto prípade je chýbajúce SPF, ktoré by som uvítala. Ani pri dlhodobom používaní moja citlivá pleť s ním nemala problém. Ak preferujete púdre pred make-upom odporúčam ho vyskúšať. Z IT Cosmetics ma zaujalo viac vecí a toto určite nebola ich jediná recenzia na blogu.

 

 

 

 

 

 2 thoughts on “IT Cosmetics pod lupou :)”

  • Dobrý deň , rozmýšľam nad kúpou cc krému od it cosmerics,ale tera neviem. Všade čitam same pozitiva, veľmi vam upchal póry? Ohľadne tej americkej stránky ste platili clo alebo nejake navyše popolatky ako napr. Dph? Nemam veľmi skusenosti s americkými strankami. Ďakujem za pomoc

    • Dobrý večer. Z beautylish.com som nikdy neplatila clo, a vďaka výške objednávky ani poštovné. Objednávka bola vždy precízne zabalená a celkovo e-shop patrí medzi tie najlepšie cez ktoré som nakupovala. Dodanie je dosť rýchle aj z Ameriky. Čo sa týka CC krému , neviem ako mám presne opísať nakoľko zaniesol póry. Na nose to bolo viditeľné najviac, zvyšok tváre reagoval rôzne. Každopádne som ho nemohla používať dlhodobo denne. Neskôr som zistila, že jedna moja zákaznička, ktorá má mastnú pleť mala rovnakú skúsenosť s krémom. Krém som minula, ale nepoužívala som ho viac dní po sebe, ale iba raz za čas. Pri recenziách vždy beriem v úvahu aj cenu, a zloženie produktu, či sa to naozaj oplatí. A pri pomerne vysokej cene, ktorú krém má by som si ho už druhýkrát nekúpila.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.