Lebo len zdravá pleť je krásna pleť

Najčastejšie chyby pri líčení.

Jemne pôsobiaci make-up, ktorý bude dlho-trvácny je snom množstva žien. Najväčším problémom pri jeho dosiahnutí býva však výber, a samotná aplikácia líčidiel. Dnes vám preto predstavím zopár veľmi jednoduchých trikov, ktoré vám pomôžu.

Príprava pleti = polovica úspechu.

Bez kvalitného podkladu nezačínajte nikdy líčenie. Make-up by ste mali nanášať na odlíčenú, a hydratovanú pokožku. Podklad vášho make-upu by mal mať rovnaký základ, ako aj make-up aby sa konzistencie dokonale prepojili. To znamená, že ak použijete krém na báze oleja, aj váš make-up by mal mať mastný základ. Ak by ste naniesli na mastný krém ľahký make-up na báze vody zložky by sa navzájom dostatočne neprepojili, a make-up bude mať nízku trvácnosť.

Správna farba make-upu.

Toto je asi najväčšia dilema. Príliš bledé farby make-upu dodávajú pokožke nezdravo pôsobiaci efekt, pokiaľ tie tmavšie evokujú dojem špinavej pleti. Väčšina obchodov s drogériou je vybavená iba umelým osvetlením, čo značne zhoršuje samotný nákup.

Pri skúšaní odtieňa nepoužívajte chrbát ruky, ale vnútornú stranu zápästia. Prečo? Táto časť je menej exponovaná slnečnému žiareniu, a farebne je bližšie odtieňu vašej pokožke na tvári, ako aj krku. Make-up by ste nemali aplikovať na krk, a preto je dôležité, aby pri prechode čelusti na krku neboli viditeľné farebné rozdiely. Preto je správna farba make-upu nevyhnutnosťou.

Nenanášajte jednoliatú hrubú vrstvu silne krycieho make-upu na celú tvár. Zakryte iba tie miesta, ktoré si to vyžadujú. Priamo pod oči nepoužívajte aj make-up, aj korektor. Obidva produkty budú mať väčšiu tendenciu zaliezať do vrások. Samotný korektor bude úplne postačujúci.

Obočie.

Pri jeho úprave rešpektujte anatómiu tváre. Správne upravené obočie je tajomstvo k dokonalému líčeniu. Naopak, čiarky, ktoré pripomínajú klauna z pantomímy, alebo dokreslené obočie cez pol čela s pokusom o „natural look“ sú tragikomédia.

Začiatok obočia by mal byť jemne skosený a bledší ako zvyšok obočia. Prirodzene sa ňom nachádza menej chĺpkov preto by sme to mali rešpektovať. Obočie by nemalo mať ani príliš ostré hrany.

Farba s ktorou chceme dokresliť, alebo zvýrazniť tvar obočia by mala byť bledšia ako chĺpky samotné. Dokreslené chĺpky by sa mali stratiť medzi našim vlastným obočím, mali by ho iba zahustiť a pôsobiť ako tieň. Preto je svetlá farba žiadúca. Príliš tmavý odtieň obočia pôsobí zostarujúco, až vulgárne.

Opatrne s púdrom.

Vekom stráca naša tvár objem, a pokožka svoj jas. Preto sa vyhnite hrubej vrstve krycích púdrov. Tie zbytočne zvýraznia textúru pleti, ako aj všetky jej nedostatky. Siahnite radšej po jemnej variante sypkých a bezfarebných púdrov, ktorými dosiahnete rovnako dobrú službu. 

Pery.

Správny odtieň rúžu dodá každému make-upu šmrnc. Samozrejmosťou by mala byť aj precízne aplikovaná kontúrovacia ceruzka. Nielenže predĺži trvácnosť použitého rúžu, ale môže aj zakryť jemnú asymetriu pier.

Kontúrovaciu ceruzku by sme nemali nikdy vedieť rozoznať od rúžu. Farby, a textúry by sa mali navzájom prepojiť. Pri výrazných farbách je jednoduchšie najskôr aplikovať rúž, a až následne kontúrovaciu ceruzku. Ceruzku aplikujte postupne od stredu hornej pery smerom ku vonkajším kútikom pier. Robte malé krátke ťahy. Spodná, aj horná pera musia mať symetrický tvar. Ak sa farba rúžu rozpila nad okraj pier opravte kontúry pomocou korektoru.

Hlavne dostratena!!!

Tienovať, tienovať a ešte raz tienovať!!!! Určite mi dáte za pravdu, že nie je nič horšie pri líčení, ako viditeľné prechody. 😀 Či už sa jedná o korektor pod očami, bronzer, očné tiene, alebo lícenku. Všetky produkty, ktoré použijeme na líčenie by sa mali navzájom dostratena prepojiť. 

Zvýšenú pozornosť venujte hlavne periférií tváre. Do vlasov a obočia nenanášajte krémové krycie produkty. Skontrolujte si krídla nosa, ako aj tvár z viacerých uhlov. Intenzitu líčenia budujte postupne. Je omnoho jednoduchšie pridať trošku produktu naviac, ako opravovať  jeho príliš veľké množstvo.

 

 

 

 

Please follow and like us:


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Enjoy this blog? Please spread the word :)