Physician Formula Mineral Wear Cushion Foundation

Tento make-up som objednávala s vierou, že pomôže zakryť jemné nedokonalosti, a počas leta ešte aj ochráni pred slnečním žiarením. V skutočnosti som ho použila asi len 5-krát, a odvtedy ostal „zapadnutý prachom“, pri kozmetike ktorá ma sklamala. Prečo sa k nej pridal tento Cushion od Physician Formula sa dozviete čoskoro.

Physician Formula je americká značka, ktorá tento rok oslavuje 80 rokov na trhu. Zakladateľ firmy bol alergológ a chcel vytvoriť značku, ktorá by vyhovovala citlivej pokožke jeho manželky. To sa mu s veľkým úspechom podarilo. Pri výrobe nepoužívajú žiadne parfumácie, parabény, oleje a sú cruelty free. U nás firma nie je až taká známa, ale v zahraničí je veľmi obľúbená. Najpopulárnejšie sú ich bronzre, ktoré ste určite videli u nejedného zahraničného you-tubera alebo vizážistu.

Koľko stojí Physician Formula Cushion a kde sa dá zohnať ?

Cena je asi prvý problém tohto produktu. Objednávala som ho zo stránky iHerb.com a stál 14 €. Poviete si, však 14 € nie je až tak veľa. Pri klasických 30 ml nie je, ale tento make-up má iba 14 ml. Neviem prečo, zatiaľ všetky cushion make-upy mali rovnaký objem s týmto číslom a predražené ceny. Ďalší problém tohto make-upu je výber odtieňov. K dispozícií je iba 5 odtieňov. Keď som ho objednávala ja, tak boli iba tri: light, Light to medium a medium. Teraz k nim pribudli ešte ivory a natural. Ja mám odtieň light, ale aj ten má dosť intenzívny žltý podtón. Takže ak máte studený podtón, alebo veľmi bledú pokožku, potom nebude vám sedieť ani jeden z nich. Pri veľmi tmavej pokožke budú pre zmenu všetky odtiene bledé.

Balenie produktu ma osobne moc neoslovilo. Nepomôžem si, ale pôsobí to na mňa veľmi detsky a gýčovo. Dizajn nie je síce požiadavka, na základe ktorej vyberám produkty, ale vždy chcem aby boli produkty funkčné a praktické. Na vrchnom obale je použitá nejaká guma, ktorá imituje vzhľad vankúša. A na nej sa dosť zachytávaju nečistoty a prach. Vo vnútri balenia sa nachádza menšie zrkadielko vo vrchnáku, hubka na aplikáciu make-upu a samotný make-up v uzatvárateľnom obale. Refill-uzatvárateľný obal  sa samostatne v tomto prípade nedá dokúpiť .

Čo obsahuje a ako sa s ním pracuje?

Zloženie je vcelku šetrné, avšak aj napriek tomu sa tam nachádzajú látky, ktoré nie sú úplne ideálne. Nachádza sa tam oxid titaničitý v 8,4 % koncentrácií a aj oxid zinočnatý v 3,95 % koncentrácií. Tie zabezpečujú slnečnú ochranu. Make-up obsahuje aj chemické filtre, preto ak ho chcete používať ako slnečnú ochranu, tak ho treba aplikovať aspoň 15 minút predtým, ako bude pokožka vystavená slnečnému žiareniu.

Mineral Wear Cushion Foundation ponúka stredne krycí efekt, s matným finišom. Mne sa s ním nepracovalo vôbec dobre. Ani na mojej pleti, ani na mastnej, na ktorej som ho tiež testovala. Pôsobil na tvári dosť ťažko a umelo . Make-up veľmi rýchlo zaschne na pokožke a ťažko sa zapracuje. Po úplnom zaschnutí okamžite zvýrazní všetky línie a nerovnosti na tvári. Trvácnosť je podľa mňa takisto veľmi slabá a na tvári dosť pracuje. Takže hlavne vďaka tomu ostal nevyužitý. Od make-upu očakávam trvácnosť, a keď sa nedá docieliť ani pomocou fixačných produktov nemám chuť opravovať ho každú hodinu.

Oplatí sa kúpiť Mineral Wear Cushion od Physician Formula?

Ak ste nepreskočili rovno na posledný odsek, tak si myslím, že viete akú odpoveď tu nájdete. Make-up za seba určite odporučiť nemôžem. Jeho kvalita absolútne nezodpovedá cene. Pre mňa to bolo veľké sklamanie. Nie je nič čoby som mohla na ňom ani pochváliť, už samotný výber odtieňov je prešlap. Takže tento vankúšik nechajte radšej ležať v online obchodoch, kde mu bude najlepšie a vy investujte peniaze do niečoho čo vás nesklame.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.