YSL Le Cushion Encre De Peau

Ázijska kozmetika u nás získava čím ďalej tým väčšiu popularitu. Spolu s ňou prichádzajú na náš trh neustále nové produkty. Po populárnych celulóznych maskách sú jednoznačne najviac obľúbené cushion make-upy. Cushion make-upy sú v podstate špongie napustené make-upom v kompatnom balení. Ja som si ich tiež obľúbila a dnes vám jeden z nich predstavím. Je ním Le Cushion Encre De Peau od YSL.

Balenie Le Cushion Encre De Peau.

Točila som sa kde začať, nanovo prepisovala a mazala toľkokrát, že som musela začať postupne od balenia. To zaujme asi ako prvé. Je veľmi jednoduché a elegantné. Použitá je typicky zlatá farba, vďaka ktorej sa na čiernom vrchnáku vyníma logo firmy YSL. Balenie pôsobí mohutne, avšak je veľmi ľahké, vyrobené z nejakého plastu. Podľa mňa je zbytočne veľké, inak mu nie je čo vytknúť. Otvára sa patentom v strede obalu. Po otvorení nájdete vo vrchnáku zrkadlo rovnakej veľkosti.

Vo vnútri sa nachádza hubka na aplikáciu make-upu a pod ňou v uzatvárateľnom obale make-up. Tento si môžete po minutí make-upu kúpiť aj samostatne ako refill a vymeniť ho za spotrebované balenie. Je to o tretinu lacnejšie, ako kupovať zas nanovo celé balenie. Hubka je viac pórovitá a vďaka tomu sa s ňou ľahko pracuje. YSL prezentuje hubku ako revolučnú a inovatívnu, ale mne prišla ako klasická hubka 😀 Dobre nasaje make-up a nemusíte ho ani dlho zapracovaváť, aby ste získali prirodzený finiš na pleti. Použitím štetca dostanete ešte jemnejšie krytie a prirodzenejší efekt ako s hubkou.

Čo obsahuje a pre koho je vhodný?

Make-up má tekutú konzistenciu a ponúka veľmi ľahké krytie. Až na jemne matný finiš mi pripomínal face and body od M.A.C. tiež vyzerá dobre ak použijete viacero vrstiev, či už na lokálne prekrytie, alebo celú tvár. Aj napriek ľahkému krytiu, vie make-up výborne neutralizovať začervenanie v tvári, preto som si ho celkom obľúbila v poslednej dobe. Po nanesení na pleť má lesklý finiš, avšak za pár minút sadne a je polo- matný. Nejde vôbec do vrások a na očnom okolí spoznáte najlepšie aj jeho hydratačný efekt.

Na tvári pôsobí veľmi príjemne sotva ho cítite. Má dlho trvácny efekt, na mojej zmiešanej pleti vydrží 4 hodiny v perfektnom stave. Poradí si aj s vysokými teplotami, ktoré nenarušia jeho trvácnosť.  Problém prichádza neskôr, keď sa pozabudnete, že ho treba upraviť, u mňa tak po 6 hodinách. Make-up s časom vytvára dojem mastnej až spotenej pleti. Nie je to jemný lesk, ako môžete byť zvyknutý, kde tu na tvári. Toto vyzerá, ako keby ste prišli z fitka, doslova.  Jeho zloženie je veľmi ošetrujúce vadí mi na ňom  akurát použitá nano technológia oxidu titaničitého. Make-up ponúka ochranný faktor SPF 23 a PA ++ čo predstavuje ideálnu slnečnú ochranu na denné nosenie.

Oplatí sa kúpiť ?

Make-up je podľa mňa veľmi príjemným prekvapením. Pokiaľ radi investujete do kozmetiky a preferujete prirodzený vzhľad a SPF v jednom , tak Le Cushion Encre De Peau bude váš favorit. Predáva sa iba v 6 odtieňoch a z toho som mala farbu 40.  Kompaktné balenie má veľkú výhodu, že si ho môžete rýchlo a prakticky upraviť počas dňa. Čo sa mi však páčilo menej, je jeho vysoká cena k objemu. Ja som si ho objednávala z feelunique.com  a so zľavou ma vyšiel 36 £. U nás sa predáva všade cez 60 €, čo je za 14 gramov veľmi veľa. Nechápem prečo sú cushion v porovnaní s klasickými make-upmi o toľko drahšie. Rovnako predražená bola aj cushion verzia double wear o ktorej sa dozviete viac tu. Osobne nevidím v troche špongii o toľko vyšší náklad :D. A ako ste na tom s cushion make-upmi vy? Už ste ich používali, alebo zatiaľ ešte nie?

 

 

 

 

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.