Ziaja recenzia

Prednedávnom som dostala ponuku na otestovanie poľskej značky kozmetiky Ziaja, a rozhodla som sa ju využiť. Priznám sa značku ako takú som registrovala, ale nikdy ma nelákala. Ziaja bola založená v roku 1989 dvoma lekárnikmi Alexandrou a Zenonom Ziajou v poľskom Gdansku. Aktuálne má vo svojom portfóliu veľké množstvo produktov, ktoré sa starajú o pokožku celého tela.

Firma využíva hlavne prírodné aktívne látky a je cenovo veľmi dostupná. Nájdete ju v špecializovaných predajniach, alebo v drogériach. So stavom mojej pleti som momentálne spokojná, a nechcela som meniť žiadny krok zo svojej rutiny, preto som si vybrala telové produkty. Predsa len, na blogu ich doteraz nebolo mnoho.

Krémové sprchové mydlo s kozím mliekom

Produktovú radu s kozím mliekom som registrovala najviac spomedzi všetkých výrobkov Ziaja. Nemusíte sa báť odpudzujúcej vôňe. Ak kozmetické spoločnosti uvádzajú pri aktívnych látkach hadí jed, slimáči sliz a podobné delikatesy, tak sú to prevažne synteticky vyrábané látky, ktoré simulujú účinok živočíšnych zložiek, a majú podobný chemický vzorec.

Sprchové mlieko má neutrálnu a jemnú vôňu. Celkom ma prekvapilo, že hneď za vodou sa v INCI nachádza detergent Sodium Laureth Sulfate, a mydlo aj napriek tomu takmer nepení pri použití. Pokožku zanecháva vláčnu, a navyše ani nedráždi ekzém. Doteraz som používala hlavne sprchovacie oleje z lekárne, a musím povedať, že majú veľkého konkurenta. Mydlo mi veľmi vyhovovalo, a určite si ho po spotrebovaní zakúpim. Jeho cena je 2,87 € pri objeme 500 ml.

Posilňujúci šampón s kozím mliekom

Šampón ma identickú jemnú vôňu ako aj sprchové mydlo. Raz som ho použila bez kondicionéra, a následné použila bezoplachovú starostlivosť, aby som vedela lepšie posúdiť jeho kvalitu. Vlasy ostali po použití lesklé a pevné. Vôbec neboli suché. Vlasom dodal aj príjemný objem.

Obsahuje keratín, prírodné proteínové stavebné bloky pre vlasy a kozie mlieko – účinnú látku, ktorá obnovuje vlasy v miestach, kde sú poškodené, zlepšuje ich pružnosť, a zabraňuje ich poškodzovaniu. Šampón však pení viac ako som bežne zvyknutá. Preto ho musím viac zmývať, čo mi pri ňom až tak veľmi nevyhovuje. Preto viem, žeby som si ho opätovne nezakúpila. S objemom 400 ml je jeho bežná cena 2,80€.

Telové mlieko s kakaovým maslom

Ako jediný produkt je mlieko balené s praktickou pumpičkou. Ľahká krémová konzistencia sa výborné rozotiera aj vstrebáva. Po použití zanecháva pokožku hydratovanú bez pocitu mastnoty a  dlhotrvácnu kakaovú vôňu. Mlieko veľmi neočarí, zato ani neurazí. Samotná cena 4 € pri objeme 400 ml napovedá, že kakaové maslo sa nachádza až na chvoste zloženia produktu.

Kondicionér na vlasy s kakaovým maslom

Oproti telovému mlieku má kondicionér výraznejšiu, a bohatšiu vôňu. Miestami tam cítim ako keby karamel. Kondicióner tvorí trojica významných látok – kakaové maslo, urea, provitamín B5. Jemná gélová konzistencia sa výborne zapracuje do vlasov. Po použití sú uhladené, lesklé bez pocitu zaťaženia, alebo mastenia.

Ziaja odporúča aplikovať kondicionér už od korienkov vďaka kakaovému maslu, ktoré ošetrí vlasovú pokožku. K tomuto odporúčaniu som bola mierne skeptická, ale osvedčilo sa mi. Vlasy sa skôr nemastili. Kondicionér príjemné oživí farbu vlasov. Sama si zatiaľ nefarbím vlasy, a po používaní kondicionéra som dostala viackrát otázku či som prefarbená. 😀 S cenou 1,90€ a objemom 200 ml je to výborný a funkčný produkt, ktorý stojí za vyskúšanie.

 

 2 thoughts on “Ziaja recenzia”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.