EMAIL
Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://happynewskin.com/peeling">
SHARE
Instagram

Lebo len zdravá pleť je krásna pleť

Peelingy kedy a ako ich najlepšie používať?

Produkt ako taký myslím, že netreba predstavovať. V maloobchodných sieťach je to hlavne emulzný prípravok v ktorom sú obsiahnuté brúsne zložky. Slúži Nám k odstráneniu odumretých buniek z pokožky.

Hlavnou úlohou peelingu je dosiahnuť hladký, žiarivý a zdravý vzhľad pleti. Bohužiaľ často si Ním spôsobujeme presný opak. Pleť je pri jeho nesprávnej a nadmernej aplikácií podráždená, suchá, fľakatá a svrbí.

Ako často a aké peelingy môžeme používať?

suchá pleť– enzymatický a gomážny peeling 1x do mesiaca, exfoliačné tonikum podľa obsahu kyselín aj 2x do týždňa

všetky ostatné typy pleti- exfoliačné tonikum podľa obsahu kyselín aj každý druhý deň, ostatné typy 2x mesačne

typy peelingov: abrazívny – emulzný prípravok s gélovym základom aplikuje sa masážnymi ťahmi na pleti

enzymatický – aktívny prášok sa zmieša s vodou necháva sa pôsobiť na tvári

gomage – konzistencia ako maska nanesie sa na tvár a necháva sa pôsobiť

exfoliačné tonikum, exfoliačné tampóny – jemným prikladaním sa nanášajú na tvár nešúchaju sa!

S aplikáciou peelingov treba byť veľmi opatrný. Na tých miestach kde je kožná bariéra úplne zregenerovaná a obnovená sa šupinky postupne uvoľnujú samé. A ak ich pred úplnou obnovou príliš často odstraňujete pleť sa stáva citlivou a podráždenou. Sprievodné býva aj začervenanie a svrbevnie. Ak máte pocit, že Vaša pleť potrebuje tento úkon častejšie a Vaša pleť je príliš šupinatá alebo suchá problém je v nesprávnom odličovaní a kréme a nie peelingu.

V posledných rokoch sa stala veľmi obľúbenou pomôckou v domácej starostlivosti o pleť aj tzv čistiaca kefka na tvár a to či už elektrická alebo mechanická, ktorá je takisto mechanický peeling. Osobne nie som vôbec zástanca tejto srandy a to hlavne z hygienického hľadiska. Ak ju však doma máte nezabudnite nato, že takisto zbrusuje Vašu pleť a s aplikáciou to netreba preháňať. Nekombinujte viacero metód ak už používate kefku.

Takisto by som chcela apelovať nato, že na tvár a dekolt treba používať kozmetiku určenú výhradne na tvár a nie na telo. Pokožka na tvári je omnoho jemnejšia ako na tele preto nie je vhodné používať príliš drsné produkty, ktoré bývajú navyše intenzívne parfumované. Telo znesie pleť až tak moc nie.

Osobne najviac odporúčam používať peeling na noc. V prípade, že ste to s produktom prehnali sa do rána obnoví ochranný lipidický film a nehrozí podráždenie vplyvom vonkajšieho prostredia. A ráno bude pleť krásne hladká, jemná pripravená na denný make – up.

Veľmi dôležité je aj si spomenúť kedy by som používanie tohto produktu absolútne neodporučila používať v domácej starostlivosti:

  • pri akné a zápaloch
  • veľmi opálena a suchá pleť
  • chronická šupinatosť
  • dehydrovaná pleť
  • citlivá pleť
  • ak máte množstvo popraskaných žiliek na tvári
  • ak máte podráždenú pleť

Exfoliácia je veľmi dôležitým krokom ku zdravej pleti avšak aj tu platí, že menej je viac. Kombinovanie viacerých metód alebo príliš časté odstraňovanie vedú k podráždenej, citlivej a mnohokrát aj zapálenej pleti. Takisto si ňou môžeme spôsobiť aj depigmentácie čiže farebne nejednotný vzhľad pleti. Ten je omnoho závažnejší a časovo náročnejší na regeneráciu. Myslite nato, že chcete zdravú a krásnu pleť. A podľa toho treba k jej starostlivosti aj pristupovať. Vnímajte všetky zmeny, ktoré sa dejú na Vašej pleti a upravujte si podľa toho Vašu kozmetickú rutinu.

 

 

 

Please follow and like us:


1 thought on “Peelingy kedy a ako ich najlepšie používať?”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Enjoy this blog? Please spread the word :)